Zagajnikowa w Osieku zakończona

To była jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w Gminie Lubin, a zarazem jedna z najtrudniejszych, ze względu na skomplikowaną sytuację terenowo-prawną gruntów przez, które przebiega. A jednak udało się. Trwają ostatnie odbiory techniczne, które zakończą się w najbliższy poniedziałek.

Inwestycja rozpoczęła się od przebudowy systemu melioracyjnego , sieci wodno-kanalizacyjnych i energetycznych. Oczyszczony został także rów melioracyjny, mierzący ok. 600 metrów.

W sumie przebudowanych zostało 850 metrów dróg: 390 na Zagajnikowej, 156 na Gwiezdnej, 152 na Neptuna i 145 metrów na Saturna. Zakres inwestycji obejmował wykonanie nowych nawierzchni jezdni z kostki betonowej, chodnika wzdłuż ul. Zagajnikowej, wykonaniu systemu kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody opadowe z terenu wykonanej inwestycji oraz budowę linii nowych odcinków linii oświetlenia ulicznego wzdłuż przebudowywanych odcinków dróg. Ponadto w celu uspokojenia ruchu pojazdów samochodowych zostały na odcinku ul. Zagajnikowej zostały wykonane trzy progi zwalniające typu najazdowe (typu płytowego).

Inwestycja kosztowała 3 mln 953 tys.

(RR/MG)

 

W trakcie inwestycji

 

Przed rozpoczęciem inwestycji