Zabytki Gminy Lubin w miniaturach

To wystawa dla dużych i małych. Wszystkie zabytki Gminy Lubin w jednym miejscu! Zapraszamy do obejrzenie regionalnych perełek architektonicznych ukazujących dziedzictwo kulturowe naszego regionu.

Kilkadziesiąt makiet zabytków wykonanych różnymi technikami przez uczniów gminnych szkół podstawowych oraz mieszkańców gminy naprawdę robi wrażenie.

– Niezwykle staranne i wyjątkowe budowle, zaprezentowane zostały podczas konkursu na temat historii i zabytków Gminy Lubin, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Niemstowie. Prace przygotowane przez uczniów wykonane z najdrobniejszymi szczegółami idealnie odzwierciedlają oryginalne budowle zainspirowały nas do zorganizowania wystawy pt. „Zabytki Gminy Lubin” – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Wystawa jest już gotowa i liczy kilkadziesiąt budowli. To niezwykła okazja do spopularyzowania lokalnych zabytków i zapoznania się z ich historią, a przede wszystkim uświadomienia potrzeby ochrony tych cennych obiektów. Wystawa znajduje się na III piętrze, siedzibie Ośrodka Kultury. W obecnej sytuacji możliwe jest zwiedzanie indywidualne lub rodzinne.
Serdecznie zapraszamy!