Zabiegi pielęgnacyjne na ligowych boiskach w Gminie Lubin

Na zlecenie gminy, specjalistyczna firma przeprowadziła wiosenne zabiegi agrotechniczne murawy sportowej w Księginicach i Miłoradzicach, na których rozgrywano mecze ligowe Klasy Okręgowej oraz Klasy A. Mimo, że rozgrywki ligowe są nadal zawieszone, to jednak dbałość o właściwy stan murawy jest konieczna.

Zakres prac, jakie wykonano na boisku w Miłoradzicach obejmował między innymi: wertykulację – poziome nacinanie darni, aerację wgłębną – poziome nakłucie darni na głębokość 15 cm, które miało na celu rozluźnienie podłoża i pobudzenie trawy do krzewienia się, zastosowano również nawóz dostosowany do indywidualnych potrzeb danej nawierzchni, który jest jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, pobudza trawę do wzrostu, zapewnia wytrzymałość i odporność trawy na choroby oraz pozwala zachować intensywną zieleń.

Natomiast na boisku w Księginicach przeprowadzono zarówno wertykulację, aerację wgłębną na głębokość 15 cm oraz dodatkowo piaskowanie wraz z wyszczotkowaniem murawy co zapewniło wyrównanie nierówności boiska sportowego i wykonano nawożenie odpowiednio dobranym nawozem.

Był to pierwszy etap takich zabiegów, pozostałe boiska także będą sukcesywnie poddawane zabiegom pielęgnacyjnym, zgodnie z wcześniejszą diagnozą, poprzedzoną wizją lokalną i oceną stanu murawy, jak i badaniami próbek gleby poddawane odpowiednim pracom.

Ponadto na pozostałe boiska uczestniczące w rozgrywkach ligowych zakupiono odpowiedni wieloskładnikowy nawóz wiosenno – letni dla wzmocnienia, odżywienia i pobudzenia trawy do wzrostu.

(RED)