Zabawy z okazji Dnia Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka co roku przypada 20 września. Z tej okazji już w piątek  świętowano w zamiejscowym oddziale Przedszkola Gminnego w Lubinie, a dziś w Przedszkolu w Raszówce zorganizowano konkursy, zabawy, tańce a nawet koncert. Uśmiechy nie schodziły z ust najmłodszych. Właśnie o radość z nauki,  radość z bycia razem i wspólnej zabawy chodzi,  przede wszystkim w wychowaniu przedszkolnym.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka Sejm uchwalił we wrześniu 2013 roku. Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne, a także integrować przedszkola z różnych regionów kraju oraz środowiska, osoby, instytucje, które mają wpływ na wizerunek i jakość ich funkcjonowania. Dodatkowo dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

– Dzieci codziennie się uczą nowych rzeczy, podpatrują się nawzajem, młodsze wzorują się na starszych. Mają wiele zajęć, śpiewają, tańczą, uczą się bycia w grupie. Najważniejsze jest jednak to, że te codzienne spotkania w przedszkolu powodują uśmiech i dają im radość i szczęście. Przedszkole to bardzo ważny etap w rozwoju dzieci – mówi Katarzyna Foryś, dyrektor Gminnego Przedszkola w Raszówce.

Z okazji Dnia Przedszkolaka zorganizowano więc wiele dodatkowych atrakcji. Dzieci z oddziału zamiejscowego w Lubinie miały w piątek bal przebierańców, konkursy, zabawy i tańce. Dziś w Raszówce także tańczono, poznawano nowe instrumenty i śpiewano na specjalnym koncercie, podczas którego wystąpił Pan John. Z okazji Dnia przedszkolaka specjalne życzenia i słodkości przekazał dzieciom wójt.

– Życzę wam żebyście były zdrowe, kochane, szczęśliwe i miały dużo zabawek. Kochamy Was i czerpiemy z tej miłości dużo siły i zapału. Bawcie się, śmiejcie, tańczcie i okazujcie taką radość przez całe życie – mówił wójt Tadeusz Kielan.

(SR)

Przedszkole w Raszówce