Zabawy mikołajkowe w Zimnej Wodzie i Niemstowie

krTańce integracyjne, papierowe ozdoby choinkowe oraz oczywiście słodkości, to atrakcje, które czekały na dzieci w Zimnej Wodzie podczas Zabawy Mikołajkowej. Impreza zorganizowana przez panią Sołtys, członków Rady Sołeckiej oraz KGW w dniu 6 grudnia zgromadziła najmłodszych mieszkańców wsi, którzy wspólnie czekali na wizytę Św. Mikołaja.

Czas oczekiwań urozmaicony był przez taneczne zabawy integracyjne, w których udział brały wszystkie dzieci i przybyli rodzice. Kolejną atrakcją było przygotowywanie papierowych ozdób choinkowych. Dzieci wraz z rodzicami dzielnie kleiły łańcuchy choinkowe lub papierowe gwiazdeczki, które następnie zabrały z dumą do domów. Niestety zapracowany w tym dniu Mikołaj nie dotarł na zabawę, jednak nie zapomniał o grzecznych dzieciach z Zimnej Wody. Pomocnicy Mikołaja dostarczyli prezenty, które dzieci odebrały z rąk p. Sołtys. Radości i zabawom nie było końca, a dzieci już zapowiedziały, że będą grzeczne i za rok na pewno przyjdą ponownie.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy chętnie włączyli się w przygotowanie zabawy.

Szkoła Podstawowa w Niemstowie

DSCF1687DZYŃ, DZYŃ, DZYŃ…   A KTÓŻ TO TAK DZWONI?

To tylko ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE!!! Przybył do naszej szkoły już w piątek!!! Pewnie nie chcecie wierzyć, ale tak było!!! Nawet powiem wam na ucho – dlaczego! Bo w naszej szkole wszyscy są najlepszymi uczniami!!! A jacy nauczyciele!!! I wszyscy w naszej szkole są najlepsi! No, mówię Wam, nigdzie nie ma takich uczniów i takich nauczycieli, jak u nas!!! Dlatego przybył do nas!

Śniegu nie było, sań nie było, reniferów nie było! A Mikołaj był! I to jaki! Najprawdziwszy z prawdziwych! Bardzo duży! Z białą brodą! Pięknie ubrany! I… z olbrzymimi workami prezentów! Ach! Jaki piękny ten Mikołaj! A do pomocy miał Świętą Mikołajkę, która mu pomagała! I miała prawdziwą czapeczkę mikołajską! A worki jakie duże… ! Każdy uczeń dostał paczkę, którą Święty Mikołaj wyciągał z tego olbrzymiego wora! Wszystkie pięknie zapakowane i pełne niespodzianek! Nauczyciele też dostali paczki! Na pewno zasłużyli na nie!

Ach! Cóż to był za piękny i słodki piątek! Do dziś się wszyscy oblizują, bo było i słodko, i radośnie, i pachnąco, i …. W ogóle było wspaniale! W poniedziałek będziemy liczyć kalorie, ważyć się i odchudzać! Dziś jeszcze pozwólmy sobie na słodkości, bo nadal jesteśmy (WSZYSCY) dziećmi, które WIERZĄ W ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!!!

WSZYSTKIM ŻYCZĘ DUŻO SŁODYCZY W KAŻDYM DNIU!!!

(oprac. AT/SP W Niemstowie)

Zimna Woda

Niemstów