Zabawa dożynkowa w Miłosnej

Tradycja zabaw dożynkowych podtrzymywana jest w naszej gminie od wielu lat i organizuje się je także w miejscowościach, w których rolników jest już tylko kilku. Zakończenie żniw, to bowiem także święto osób, które uprawiają choćby przydomowe ogródki, a takich jest w Gminie Lubin tysiące.

W Miłosnej uczestników dożynkowej zabawy tanecznej witały tradycyjne słomiane kukły baby i dziada, przy których można sobie było zrobić okolicznościowe zdjęcie. Nowa sołtys Miłosnej osobiście witała wszystkich przybyłych gości.

– Rada  Sołecka spisała się na medal, za co bardzo dziękuję i dopisali mieszkańcy. Wszyscy czekali przy tym na wizytę wójta i jego życzenia – mówiła sołtys Edyta Popielska. Pytana o pierwsze miesiące pracy w nowej funkcji, mówi że praca jest trudna, ale za to satysfakcjonująca.

-Dziękuje za to, że kultywujecie tradycje. Dziękuje za waszą ciężką pracę i jej plony. Mieszkańcy miast nie wiedzą jak dużo wysiłku wymaga rolnictwo i życie na wsi, ale za to daje wielką satysfakcję. Życzę wam bardzo udanej zabawy dożynkowej – mówił odwiedzający mieszkańców Miłosnej wójt Tadeusz Kielan.

Salę zabaw udekorowano pięknym wieńcem i plonami z tegorocznych zbiorów. Starostą dożynek w Miłosnej był Paweł Niżnik członek Rady Sołeckiej.

(SR)