Z POLSKI DO… SZWECJI I… ZE SZWECJI DO POLSKI!

DSCF1757W Szkole Podstawowej w Niemstowie odbył się Gminny Konkurs pt. „ŚWIĘTA  BOŻEGO NARODZENIA W POLSCE I W BULLERBYN”! Uczniowie kl. III popisywali się znajomością treści lektury i obyczajów bożonarodzeniowych w  Polsce i Szwecji, które – jak się okazuje – są bardzo podobne!

Konkurs nie był łatwy, bo składał się z trzech etapów, które sprawdzały nie tylko treść lektury, ale również posługiwanie się formą pism użytkowych, w tym przypadku zaproszeniem!

Wszystkie zasady musiały być zachowane łącznie z ortograficznymi i interpunkcyjnymi. Dalsza część konkursu, to rozwiązywanie testu i uzupełnianie luk wyrazowych związanych ze znajomością treści lektury!

W skład jury weszły panie: Barbara Tórz, kierownik referatu Oświaty, Kultury Fizycznej i Zdrowia Urzędu Gminy w Lubinie, Zofia Marcinkiewicz, radna Gminy Lubin, Wioletta Olech, dyrektor Gminnej Publicznej Biblioteki w Raszówce oraz polonistka Halina Bezwerchna.

Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ uczniowie popisali się niesamowitą wiedzą znajomości treści lektury.

Ostatni etap konkursu polegał na losowaniu pytań, które wisiały na choince, a ukryte były w kolorowych bombkach! I tu także uczniowie poradzili sobie doskonale.

Wyniki konkursu:

– 1 miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Krzeczynie Wielkim i Szklarach Górnych

– 2 miejsce Szkoła Filialna w Osieku

– 3 miejsce szkoła w Niemstowie!

Uczniowie ze szkoły w Raszówce i Siedlcach otrzymali wyróżnienie!

Brawo i gratulujemy! Wszyscy uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami, bo należało jeszcze (w ramach konkursu) wykonać koszyczek, wykorzystując różne techniki plastyczne! Koszyczki były zachwycające, a sposób ich ozdabiania przepiękny! Wszystkie powędrowały na wystawę!

Potem przyszedł czas na gratulacje i prezenty, wspólne śpiewanie kolęd oraz poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców, a przygotowany przez mamy z przedszkola.

(oprac. SP w Niemstowie, MG)