Z aplikacją naMIEDZI odkryj Zagłębie Miedziowe

Zainstaluj, zainspiruj się, odkrywaj – KGHM Polska Miedź S.A. oraz samorządy Dolnego Śląska w tym  Gmina Lubin,  zapraszają mieszkańców i turystów do zwiedzania nieznanych miejsc w Zagłębiu Miedziowym. Darmowa aplikacja na telefony komórkowe naMIEDZI, zabierze użytkowników w intrygującą podróż po regionie.

– Mamy poczucie odpowiedzialności za lokalną społeczność, za środowisko naturalne, ale także za to, by promować dziedzictwo kulturowe Zagłębia Miedziowego. Aplikacja naMIEDZI w nowatorski sposób pomoże mieszkańcom i turystom odkryć ten piękny i ciekawy region. Uruchomienie naMIEDZI to efekt naszego intensywnego dialogu z samorządami i realizacja wspólnych długofalowych celów – powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A dodał Chludziński.

Bezpłatna aplikacja na telefony startuje z ponad 20 trasami między Legnicą a Głogowem.  250 punktów związanych z lokalną historią, zabytkami i ciekawostkami z regionu opisano krótkimi tekstami oraz zilustrowano zdjęciami i materiałami filmowymi.

-Trasa Gmina Lubin liczy na starcie 26 zabytków , są to najczęściej kościoły i pałace. Będziemy na bieżąco uzupełniać aplikacje o kolejne atrakcyjne miejsca i promować w ten sposób gminne przedsięwzięcia oraz ludzi związanych z kulturą, sztuką i sportem – mówi Bartosz Chojnacki wicewójt Gminy Lubin

Aplikacja naMIEDZI służy całemu regionowi. Pięć ścieżek tematycznych poświęcono polskiej miedzi, od której pochodzi zwyczajowa nazwa Zagłębie Miedziowe. Użytkownicy aplikacji będą mieli okazję m.in. dowiedzieć się, w jakim celu używa się dronów pod zmienią i jaką drogę musi przebyć szara ruda miedzi, aby zamieniła się w rdzawo pomarańczową katodę o zawartości 99,99% Cu. Aplikacja dostarczy również informacji o aktualnych wydarzeniach w regionie.

Do skorzystania z aplikacji naMIEDZI wystarczy telefon komórkowy lub tablet z dostępem do Internetu, funkcją lokalizacji i Bluetooth. Aplikacja powstała dzięki współpracy KGHM Polska Miedź S.A. i samorządów Zagłębia Miedziowego. Atrakcja będzie na bieżąco uzupełniana o kolejne miejsca, zdjęcia i filmiki. Więcej na temat aplikacji na stronie: https://namiedzi.com/.