XXII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego – Szklary Górne 2019

W Galerii Cuprum Arena w Lubinie zorganizowano  XXII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego – Szklary Górne 1019. Organizatorem turnieju był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych, Stowarzyszenie „Pro Humanitatis” w Szklarach Górnych oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych.

W turnieju uczestniczyła młodzież z siedmiu placówek kształcenia specjalnego z : Głogowa, Jawora, Legnicy, Lubina, Wąsosza, Złotoryi i Szklar Górnych.

– Sportowa rywalizacja jest bardzo ważna dla naszych wychowanków. Niepełnosprawność intelektualna nie pozwala im osiągać dużych sukcesów w olimpiadach przedmiotowych, w sporcie natomiast mogą osiągnąć bardzo duże sukcesy i często tak się dzieje – mówi Marta Szczepanik-Pikula wicedyrektor ds. wychowawczych ośrodka w Szklarach Górnych .

Podopieczni ośrodka oprócz tenisa stołowego uprawiają turystykę rowerową, działają w kole fotograficznym, grają m.in. w hokeja, kręgle, piłkę nożną. W zawodach tenisowych rywalizowano w czterech kategoriach, poniżej publikujemy pełne wyniki.

– Życzę wam udanych rozgrywek w duchu fair play, jak najlepszych wyników i doskonałej zabawy – mówił przed  rozpoczęciem turnieju Bartosz Chojnacki zastępca wójta Gminy Lubin- Na wzmocnienie i osłodę Gmina Lubin zafundowała wszystkim uczestnikom słodycze.

Zawody sędziowali wolontariusze z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie.

Wyniki turnieju

Dziewczęta młodsze:

1. Głogów 2. Legnica 3. Złotoryja

Dziewczęta starsze:

1. Głogów 2. Wąsosz 3. Legnica

Chłopcy młodsi:

1. Legnica 2. Jawor 3. Głogów

Chłopcy starsi:

1. Wąsosz 2. Szklary Górne 3. Legnica

Punktacja drużynowa:

1. Głogów 2. Legnica 3. Wąsosz 4. Jawor, Szklary Górne 5. Złotoryja 6. Lubin

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych reprezentowali: