XX Sesja Rady Gminy Lubin

czerniecProjekt uchwały w sprawie przyznania dotacji na dokumentację techniczną i projekt modernizacji zabytkowej dzwonnicy w Czerńcu – jest jednym z punktów porządku najbliższej sesji Rady Gminy Lubin. Posiedzenie odbędzie się w najbliższy wtorek, 25 sierpnia 2015 r. o godz. 14.00 w Świetlicy Wiejskiej w Miłoradzicach.

Drewniana dzwonnica* wymaga natychmiastowego remontu. Stan techniczny zabytku jest bardzo zły, obiekt grozi zawalaniem. Uchwała w sprawie przyznania dotacji na dokumentację techniczną prac konserwatorskich otworzy drogę do gruntownej modernizacji tego obiektu. Zaplanowana dotacja wynosi 25 tys. zł.

Wtorkową sesję zdominują jednak zmiany w komisjach rady. Poświęcono im 14 z 20 punktów porządku obrad posiedzenia. Planowane jest także podjęcie uchwały w sprawie udziału Gminy Lubin e realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju, opracowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wrzosowa Kraina”.

Szczegółowy porządek obrad wtorkowej sesji w załączniku.

XX-Sesja-RG-Lubin

(MG)

* Drewniana dzwonnica znajduje się przy Kościele Filialnym p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Czerńcu. Pochodzi z czasów odbudowy świątyni, która miała miejsce ok. 1791 – 1794 r. Drewnianą konstrukcję wzniesiono na ceglanej podmurówce o rzucie kwadratu. Zwężająca się ku górze bryła dzwonnicy zwieńczona jest ośmioboczną wieżyczką z otworami okiennymi. Całość budowli pokryta jest oryginalną kopułą krytą gontem.