XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu

W dniach 5-7 lutego 2016r. w Lubinie spotka się około 250 uczestników igrzysk, dzieci
i młodzieży z całej Polski, którzy pod okiem swoich trenerów i opiekunów, będą rywalizować w piłce nożnej halowej. Przy realizacji Igrzysk będzie również pomagać około 50 wolontariuszy, którzy dzięki temu dziełu będą mieli okazję realizować ideę bezinteresownej pomocy.

Impreza sportowa zainauguruje obchody 25. rocznicy powstania Salezjańskiego Centrum Sportowego „Amico” w Lubinie, które od wielu lat prowadzi działalność sportową i edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Lubina i okolic.

Igrzyska salezjańskie zostały objęte honorowymi patronatami: Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Lubina, Starosty Lubińskiego, Wójta Gminy Lubin oraz Biskupa Pomocniczego Diecezji Legnickiej.

Salezjańska Organizacja Sportowa Rzeczypospolitej Polskiej za swój główny cel działalności stawia wychowanie młodego człowieka na „dobrego chrześcijanina i uczciwego obywatela”. Stara się to osiągać poprzez rozwijanie wychowawczych, kulturalnych i społecznych aspektów sportu,
w ramach uznanego wzoru człowieka i społeczeństwa, inspirowanych wizją chrześcijańską
i bogactwem salezjańskiej tradycji wychowawczej. Swoje działania skupia głównie na prowadzeniu lokalnych drużyn oraz organizacji zawodów sportowych dla swoich podopiecznych. Jednym z takich przedsięwzięć jest organizacja XX Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu.

Szczegóły na http://www.futsalsalos2016.pl

(oprac. Ks. Robert Gajewski, Rzecznik XX IMSwF)