XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

OLYMPUS DIGITAL CAMERAGmina Lubin nie do pokonania! Choć w powiatowych zawodach Ochotniczych Straży Pożarnych wystartowało 14 drużyn, wszystkie główne nagrody przypadły naszym strażakom i strażaczkom.

W konkursowe szranki stanęło 12 drużyn męskich i dwie kobiece, dodatkowo swoje umiejętności zaprezentowała drużyna młodzieżowa OSP z Tymowej. Turniej sędziowali strażacy z powiatu polkowickiego.

Równym szykiem, na stadion sportowy przy KEN wmaszerowali wszyscy uczestnicy zawodów, odsłuchano hymnu Św. Floriana i po krótkim przemówieniem starosty lubińskiego Adama Myrdy strażacy byli gotowi do boju.

– Wiem, że bez względu na wynik zawodów wszyscy jesteście gotowi nieść pomoc całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Macie w sobie siłę i odwagę, żeby o każdej porze dnia i nocy ruszyć do, nierzadko, niebezpiecznej walki o życie i zdrowie innych, za to w imieniu wszystkich mieszkańców powiatu lubińskiego serdecznie wam dziękuję – mówił starosta lubiński.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Drużyny strażackie rywalizowały na torze z przeszkodami w sztafecie pożarniczej oraz w ćwiczeniach bojowych. Niepokonani okazali się strażacy z OSP Niemstów – z wynikiem 109,5 pkt, którym dzielnie kibicował radny Andrzej Olek. Już niedługo będzie musiał wybrać się z nimi na wojewódzkie zawody, w których będą reprezentować nasz powiat, bo wskazówki jakich udzielał im przed startem musiały być bardzo pomocne.

Rywalizacja dwóch damskich drużyn: OSP Zimna Woda i OSP Raszówka zakończyła się zwycięstwem druhen z Zimnej Wody. Strażaczki z Zimnej Wody trenują już od 2009 roku, są zaprawione w bojach.

– Pierwsze zawody w których brałyśmy udział, odbyły na szczeblu wojewódzkim, gdzie również zwyciężyłyśmy – opowiada pani Ania, dowódca drużyny.

Komendant OSP Raszówka Damian Dobrowolski, komentując powstanie damskiej drużyny przy swojej jednostce mówi z uśmiechem:

– To nasze, żony i koleżanki, w Raszówce, w Straży Pożarnej czujemy się jak w rodzinie, ja z moją żoną Asią już szykujemy naszego dwu i pół letniego synka Jasia na strażaka.

Nagrody i dyplomy wszystkim drużynom wręczali: starosta Adam Myrda, wótt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła oraz Komendant Powiatowy PSP w Lubinie, starszy brygadier Henryk Duszeńko.

Klasyfikacja drużyn męskich:

1.OSP Niemstów; 2.OSP Czerniec; 3.OSP Zimna Woda; 4.OSP Gorzyca; 5.OSP Tymowa; 6.OSP Górzyn; 7.OSP Raszówka; 8.OSP Zaborów; 9. OSP Ścinawa; 10.OSP Chobienia; 11.OSP Krzeczyn Wielki; 12. OSP Parszowice.

(AI)