X Jasełka w Krzeczynie Małym

Po raz dziesiąty kabaret Ale Baby wystąpił na jasełkach w świetlicy wiejskiej i oklaskiwali go nie tylko mieszkańcy  Krzeczyna Małego. To wydarzenie co roku  przyciąga widzów z całej gminy i na stałe wpisało się w kalendarz  imprez kulturalnych Gminy Lubin.

Kabaret Ale Baby świętował X Jasełka spektaklem „Jasełka o jasełkach” , autorstwa Gabrieli Donczew  i w reżyserii Beaty Satławy. Było refleksyjne, ale i żartobliwe. Jak zwykle zachwyciła scenografia i świetna gra aktorów, nie tylko członków kabaretu. Tradycyjnie w różne role wcielili się również mieszkańcy gminy.

Jubileusz był okazją do podsumowań. W ciągu dziesięciu lat na scenie w Krzeczynie Małym wystąpiły 32 osoby. Grały razem babcie, mamy, córki, wnuki bowiem jasełka są wielopokoleniowe. Najmłodszy aktor, który wystąpił w 10-tych jubileuszowych jasełkach ma 1,5 miesiąca , najstarszy 70 lat.

Akcja przedstawień rozgrywała się w różnych miejscach, było to m.in. Betlejem, niebo, piekło, dwór Heroda, ale była też zwykła codzienna ulica, posterunek policji czy też dworzec kolejowy.

Poruszano trudne tematy, mówiono na przykład o bolączkach XXI wieku, czyli ciągłym braku czasu i samotności , ale także  o wartościach,  które powinny być w życiu ważne , a o których w zabieganym i żyjącym sensacją świecie, często zapominamy.  Przypominano także żeby w drugim człowieku, niezależnie od jego przekonań, wyglądu czy pochodzenia zawsze widzieć człowieka.

Członkowie kabaretu w ramach podziękowań za udział i pomoc w organizowanych jasełkach, zaprosili na scenę wszystkich aktorów i przedstawili krótkie prezentacje przypominające co się działo przez te 10 lat oraz wręczyli drobne upominki. Nie mogło zabraknąć podziękowań dla wspaniałej publiczności, która i tym razem nie zawiodła i przybyła bardzo licznie.

(RED)