Wyśpiewali główną nagrodę

IMG_1321Zespół „Siedlecka Nuta” wywalczył główną nagrodę podczas XXIV Konkursu Piosenki Lwowskiej i Wileńskiej, który odbył się Górze.

Wśród wykonawców znalazły się miejscowe zespoły Trio „Ktosie”, „Niezapominajki”, „O-Kropy” i ” Osetnopolanie „, przedstawicielami Gminy Rudna  były „Sasanka” i „Roztoka”, z Jemielna przyjechali „Nadodrzanie”,  z Wąsosza „Wąsoszanki”, z Miejskiej Górki „Włościanie”, a z Niechlowa „Wronowianki”. Gminę Lubin reprezentowała „Siedlecka Nuta”.

Prezentacje poszczególnych zespołów oceniało profesjonalne jury, w którym zasiedli absolwenci Akademii Muzycznych z Wrocławia i Zielonej Góry.

– Jechaliśmy na ten konkurs z pewnymi obawami. Był to dla nas zupełnie nowy teren, więc absolutnie nie spodziewaliśmy się wygranej – mówi Waldemar Domowicz z „Siedleckiej Nuty”.

Zespół zaprezentował dwa utwory kresowe. Jeden z nich do repertuaru „Siedleckiej Nuty” trafił w 2012 r., przygotowany został wówczas na ścinawskie „Kaziuki”, ale drugi był zupełnie nowy. Tekst i muzykę do niego, kilka lat temu, napisał instruktor „Siedleckiej Nuty” Wojtek Wojtałowicz, teraz wyciągnął go z szuflady, a Waldemar Domowicz słowa przetłumaczył na dawną gwarę kresową i udało się. Ich występ podbił serca jurorów.

– Nagroda była dla nas ogromnym zaskoczeniem, tym bardziej, że miałem małą wpadką… Zająknąłem się na kilkanaście sekund i myślałem, że już po wszystkim, ale jurorki nie przestawały się śmieć nawet wtedy. Jako jedyni wybraliśmy bowiem tzw. lżejszy repertuar – opowiada Waldemar Domowicz.

A jednak to właśnie „Siedlecka Nuta” stanęła na najwyższym miejscu podium, ex aequo z miejscowym Zespołem Śpiewaczym „Osetnopolanie”.

– To dla naprawdę duży zastrzyk energii, który zobowiązuje, ale daje również dodatkowe chęci do pracy. Już przymierzamy się do kolejnego konkursu – podsumowuje Waldemar Domowicz.

Gratulujemy!

(MG, OKGL, źródło: www.dkgora.com.pl)