Wyróżnijmy sportowców, trenerów i działaczy sportowych!

Ruszył nabór wniosków dotyczących nagród i wyróżnień dla sportowców, trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej w 2017 roku. Kandydatury można składać do czwartku 15 lutego br.

Do nagród i wyróżnień można nominować zawodników, trenerów i działaczy sportowych. W przypadku zawodników przyznawane one będą za miejsca medalowe  w zawodach powiatowych, wojewódzkich i krajowych oraz udział w zawodach międzynarodowych, udział w reprezentacji Polski w grach zespołowych, a także awans do kolejnej grupy lub klasy w grach zespołowych.  Działacze i trenerzy będą nagradzani za sukcesy swoich podopiecznych w dyscyplinach odgrywających istotne znaczenie dla społeczności Gminy Lubin. Za te dyscypliny uznaje się: lekkoatletykę, piłkę nożną, tenis stołowy, warcaby, łucznictwo i strzelectwo.

Wyróżnione osoby będą mogły liczyć na dyplomy, listy gratulacyjne, puchary, statuetki a także nagrody rzeczowe i pieniężne.  Warto przy tej okazji przypomnieć, że w ubiegłym roku nagrodzono w ten sposób 15 osób.

Szczegółowe zasady przyznawania nagród i wyróżnień określone są w :

• Uchwale Nr X/48/2011 Rady Gminy Lubin z dnia 31 maja 2011r. w sprawie określenia warunków i trybu przyznawania nagród i wyróżnień dla trenerów oraz innych osób wyróżniających się w działalności sportowej.
  • Uchwale Nr X/47/2011 Rady Gminy Lubin z dnia 31 maja 2011 r. w sprawie określenia zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości nagród i wyróżnień za osiągnięcie wysokich wyników sportowych.

Więcej informacji w tej sprawie oraz wnioski do pobrania dostępne są w Referacie Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu, pokój nr 8 w budynku 6A, w Urzędzie Gminy Lubin, przy ul. Władysława Łokietka 6. Dokumenty można pobrać także za pośrednictwem naszej strony internetowej. http://www.bip.ug-lubin.dolnyslask.pl/index,idmp,69,r,r

(SR)

Wniosek W-O-RO-06