Wyróżnienie w konkursie na bezpieczne gospodarstwo rolne

Lesław Taraciński z miejscowości Obora znalazł się wśród osób wyróżnionych  podczas legnickiego finału etapu regionalnego XVII edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.  Jest on jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników.

Głównymi organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Partnerem strategicznym konkursu zostało Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Konkurs przebiega pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W konkursie poddaje się gospodarstw  profesjonalnej ocenie pod kątem bezpieczeństwa pracy, co w efekcie powinno przekładać się na ergonomiczną i bezpieczną pracę w gospodarstwach rolnych. Do etapu regionalnego, przystąpiły gospodarstwa z powiatów: jaworskiego, legnickiego, złotoryjskiego, bolesławieckiego, lubińskiego, polkowickiego i górowskiego. Uroczystość poprowadził Pan Artur Szponarski – Kierownik PT KRUS w Legnicy, podczas której laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów konkursu.

Zwycięzcami etapu regionalnego konkursu zostali: I miejsce Zdzisław Dąbrowski, Przybyłowice, gmina Męcinka, II miejsce Aleksander Osiatycki, Piotrowice,  gmina Męcinka, III miejsce Mateusz Gaweł, Witoszyce, gmina Góra . Te osoby wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się w czerwcu.

Organizatorzy przyznali także specjalne wyróżnienia, które otrzymali: Zbigniew Szwed z Lasowic, Marianna Gwóźdź z Grębocic, Tadeusz i Antonina Chamski z Pyskowic, Sylwia i Krzysztof Kozdra z miejscowości Osła, Monika i Zenon Kinaj z Różyńca, Lesław Taraciński z Obory, Stefan Barylik z Łagoszowa Wielkiego oraz Józef Sowiecki z Wielowsi.

(RED)