Wypoczywają w słońcu

Bezpiecznie dojechały i korzystają z uroków lata. 19-stu podopiecznych  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wypoczywa na koloni letniej organizowanej, jak co roku, przez Gminę Lubin. Dzieci są w wieku od 8 do 15 lat.

Pogorzelica w województwie zachodniopomorskim przywitała najmłodszych mieszkańców Gminy Lubin słońcem, wiatrem i wodą. Dzieci są zakwaterowane w ośrodku, z którego w 10 minut  mogą dotrzeć na piękną, piaszczystą plażę, z czego już skwapliwie korzystają. Mają do dyspozycji także duże zaplecze sportowo-rekreacyjne, czyli boiska do różnych gier,  miejsce na ognisko i salę dyskotekową. W programie kolonii znalazły się m.in. wycieczka autokarowa do Kołobrzegu i wycieczki piesze, ale także zajęcia socjoterapeutyczne, których tematami będą: zdrowy styl życia, uzależnienia, rozwój tożsamości i osobowości oraz tolerancja.

W ośrodku wypoczywają także dzieci z innych regionów, w sumie jest och około 200. Wyjazd był 25 lipca, kolonia potrwa 10 dni. Koszt pobytu dzieci jest w całości finansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

(SR)