Wypełnij ankietę – trwa badanie problemów społecznych

W Gminie Lubin rozpoczęły się badania  problemów społecznych. Polegają one na przeprowadzeniu anonimowych ankiet w formie sondy ulicznej, ankiet internetowych, które są dostępne na stronie internetowej oraz specjalnych szkoleń, skierowanych do sprzedawców alkoholu.

Udział w badaniach może wziąć każdy  mieszkaniec Gminy Lubin. Wystarczy, że wypełni ankietę, która jest dostępna na głównej stronie Urzędu Gminy Lubin, po prawej stronie. Są tam widoczne dwa banery, jeden skierowany do mieszkańców, drugi do sprzedawców alkoholu. Wystarczy w nie kliknąć i zostanie się przekierowanym  od razu na badanie ankietowe.

Ankieta  skierowana do sprzedawców zawiera 17 pytań,  ankieta dotycząca mieszkańców to 48 pytań. Dotyczą bardzo wielu zagadnień, które mają pozwolić zdiagnozować lokalne problemy na terenie Gminy Lubin, a docelowo im zapobiegać. Są pytania dotyczące m.in.: zubożenia, bezrobocia, zagrożeń środowiskowych, problemów rodzinnych i mieszkaniowych oraz hazardu.

Oprócz naszego apelu o wypełnienie ankiet internetowych , na terenie naszej gminy są ankieterzy, którzy za pomocą sondy ulicznej przeprowadzą 200  badań dorosłych mieszkańców. Badania są oczywiście anonimowe, a ankieterzy nie będą wchodzić do domów.  Dodatkowych 25 ankiet wypełnionych zostanie w punktach sprzedaży alkoholu na terenie Gminy Lubin. We wszystkich 33 punktach sprzedaży alkoholu na terenie  Gminy Lubin  przeprowadzone zostanie także szkolenie sprzedawców na temat sprzedaży alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym.

Wyniki całościowych badań problemów społecznych powinny być znane w drugiej połowie czerwca.

(SR)