Śmiertelny wypadek w Gogołowicach

42-letnia kobieta zginęła w wypadku samochodowym, do którego doszło w miejscowości Gogołowice. W jadącą Fiatem Seicento 42-latkę uderzył czołowo kierowca Mercedesa. Prawdopodobnie kierowca Mercedesa usnął za kierownicą i zjechał na przeciwny pas ruchu. Tragiczny wypadek zdarzył się w piątek przed godziną 16. Droga zablokowana była przez ponad pięć godzin.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna jechał Mercedesem od strony Wrocławia w kierunku Lubina.

– Na razie nie wiemy, z jakich przyczyn kilkukrotnie zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu. Jadący z przeciwnego kierunku kierowca Audi widząc niebezpieczne manewry kierującego Mercedesem zjechał na pobocze. Niestety kierowca mercedesa uderzył czołowo w jadącego za Audi Fiata Seicento. Kobieta, która jechała Fiatem, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarła na miejscu. Po zderzeniu, Mercedes jeszcze się obrócił i uderzył w cysternę – mówi Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji.

Najprawdopodobniej kierowca Mercedesa przysnął za kierownicą i stracił panowanie nad autem.