Wypadek na powiatowej drodze w Krzeczynie Wielkim

Na zamkniętej dziś dla ruchu drodze powiatowej relacji Krzeczyn Wielki – Lubin doszło do wypadku. Kierowca samochodu ciężarowego nie zauważył znaku zakazu ruchu, a chcąc w ostatniej chwili ominąć barierkę stracił panowanie nad samochodem, który przewrócił się wysypując na jezdnię 20 ton zboża.

Kierowca jechał od strony Chojnowa. Przejechał jednak wyznaczony ulicą Przemysłową objazd i wjechał w zamkniętą dla ruchu drogę. Efektem próby ominięcia bariery zakazu wjazdu był utrata kontroli na pojazdem, w efekcie czego przewróciło się auto i przyczepa. Znajdowały się tam pszenica, owies i żyto, które wysypały się na jezdnię. Z samochodu wyciekły także płyny eksploatacyjne. Zneutralizowała je za pomocą gaśniczej piany straż pożarna.

Utrudnienia na trasie z Krzeczyna Wielkiego do Lubina trwają od kilku tygodni. Budowany jest drogowy łącznik pomiędzy węzłem na drodze ekspresowej S-3 i obwodnicą gen. Maczka.

Dotychczas jednak ograniczały się one do wprowadzenia sygnalizacji świetlnej. Od dziś droga została całkowicie zamknięta.

– Zamknięcie ww. odcinka spowodowane jest awaria przepustu przebudowywanej drogi, który wymaga natychmiastowej wymiany, z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz możliwość wystąpienia szkód materialnych – czytamy w piśmie Starostwa Powiatowego w Lubinie wykonującego inwestycję.

Odcinek zamknięty będzie do czwartku.

(MG/FOT. www.lubinextra)