Wyjątkowy gość w Krzeczynie Wielkim

dsc_0195Święty Mikołaj odwiedził przedszkolaków oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim. Maluchy wspólnie z niezwykłym gościem śpiewały piosenki i bawiły się. Z kolei z myślą o uczniach, Mikołaj przygotował zadania do wykonania. Nagrodą były paczki wypełnione po brzegi słodyczami.

Sympatyczny, brodaty staruszek odwiedził szkołę w Krzeczynie Wielkim z samego rana, 6 grudnia.

Z radością skorzystał z zaproszenia przedszkolaków i dołączył do wspólnej zabawy z najmłodszymi. Maluchy śpiewały piosenki, recytowały gościowi wierszyki, a także bawiły się z nim. Jak się okazało, każde dziecko było grzeczne i zasłużyło na prezenty od Świętego Mikołaja.

Niestety czas płynął nieubłaganie, a Mikołaj miał do rozwiezienia jeszcze dużo prezentów. Nie mógł już odwiedzić starszych dzieci, bo spieszył się w dalszą drogę. Jednak z myślą o dobrej zabawie, zostawił dla uczniów prezenty ukryte w różnych zakamarkach klas i szkolnych korytarzy. Aby je otrzymać, dzieci musiały przeczytać listy skierowane do nich i wykonać zlecone im zadania. Mikołaj nie pomylił się, zabawa dostarczyła dzieciom sporo emocji i śmiechu. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki, układali rozsypanki wyrazowe, wykonywali ćwiczenia gimnastyczne i pokonywali tory przeszkód z balonami. Zdobyte podczas zabawy paczki, ku radości dzieci, były wypełnione słodyczami.

(M. Szeliga, A. Rataj)