Wyjątkowa wycieczka do Krainy Wygasłych Wulkanów

PTTK i Gmina Lubin zapraszają do udziału w wyjątkowej wycieczce, która wieść będzie szklakami Krainy Wygasłych Wulkanów. Winnica w Sokołowcu, romański kościół w Świerzawie czy nowoczesne Centrum Edukacji Regionalnej w Sokołowcu – to tylko niektóre z atrakcji wyjazdu, który zaplanowany został na najbliższy wtorek.

Centrum Edukacji Regionalnej w Dobkowie to miejsce, w którym dowiedzieć się można wszystkiego o wulkanach i georóżnorodności oraz krajobrazie kulturowym Sudetów i Dolnego Śląska.

W wiele wrażeń obfitować będzie z pewnością przystanek w gospodarstwie agroturystycznym „Agat” w Sokołowcu. Zaplanowano tam wizytę w winnicy, degustację wina oraz prelekcję o uprawie winorośli i wytwarzaniu wina.

W programie wycieczki znajdzie się także zwiedzanie Złotoryi oraz Kościoła św. Jana Chrzciciela i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świerzawie.

Koszt wycieczki wynosi 30 zł. Wyjazd dofinansowany został ze środków Gminy Lubin.

Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z PTTK, numer telefonu 668 837 857. W wycieczce weźmie udział maksymalnie 50 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

(MG)