Wygraną uczcili w największym parku rodzinnym w Polsce

Wycieczkę do Energylandii w Zatorze wybrali laureaci gminnego konkursu ekologicznego pn: „O NASZĄ GMINĘ DBAMY I JĄ SAMI SPRZĄTAMY”. Do dyspozycji mieszkańców Dąbrowy Górnej było łącznie kilkadziesiąt atrakcji rodzinnych oraz ekstremalnych. Uczestnicy bawili się m. in. na najwyższym i najszybszym wodnym rollercoasterze–Speed Water Coaster, licznych karuzelach i zjeżdżalniach oraz w parkach wodnych. Jak mówią, zabawa była wyśmienita!

– Wygrana bardzo nas ucieszyła. Choć wybór wycieczki nie był łatwy, ostatecznie zdecydowaliśmy, że pojedziemy do Energylandii, gdzie każdy z nas znalazł coś dla siebie. W parku rozrywki korzystaliśmy niemalże ze wszystkich atrakcji – zarówno tych rodzinnych, jak i bardzo ekstremalnych, które osiągają prędkości 100km/h i przeciążenia 4 – 5G. Oglądaliśmy pokazy kaskaderskie, a także film w kinie w wymiarze 7D. Emocje były ogromne, z przyjemnością chłodziliśmy się podczas kąpieli w basenach – mówi Ewelina Dychała, jedna z uczestniczek wycieczki.

W 1. edycji gminnego konkursu ekologicznego wzięło udział 12 sołectw Gminy Lubin. Jednak to mieszkańcy Dąbrowy Górnej okazali się bezkonkurencyjni. O zwycięstwie w konkursie „O naszą gminę dbamy i ją sami sprzątamy” zdecydowała największa liczba punktów.

– Wygraliśmy dzięki świetnej organizacji, zapałowi do pracy oraz kreatywności całej naszej ekipy. Co więcej, mieliśmy nawet hasło „Choć Dąbrowa taka mała, to pół gminy posprzątała…..” – zdradza Ewelina Dychała.

Pozostałe sołectwa, które wzięły udział w konkursie otrzymały bony pieniężne. Mieszkańcom Dąbrowy Górnej raz jeszcze gratulujemy i jednocześnie już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu ekologicznego wszystkie sołectwa z terenu Gminy Lubin.