Wybrano Sportowców Roku Gminy Lubin

Kaja Ziomek i Remigiusz Postrożny zostali laureatami Sportowych Nagród Gminy Lubin 2016 roku. W imieniu wójta Gminy Lubin wyróżnienia nagrodzonym wręczali przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski oraz radny i brązowy medalista olimpijski w boksie Janusz Zarenkiewicz podczas Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego, która odbyła się w Legnicy. Gwiazdą imprezy był zespół FEEL.

Sportowców Roku Gminy Lubin wybrała Kapituła powołana przez wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana. Decyzja członków Kapituły była jednogłośna.

Kaja Ziomek nagrodę otrzymała w kategorii Sportowiec Roku. W jej imieniu odebrał ją wiceprezes MKS Cuprum Lubin Leszek Korolewicz. W tym czasie łyżwiarka uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz Mistrzostwach Polski Juniorów w Zakopanem, gdzie w tyle w tyle pozostawiła swoje rywalki. Podczas rywalizacji Juniorek A na dystansie 500 metrów Kaja Ziomek zdecydowanie zwyciężyła z czasem 40.21s.

Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan osobiście pogratulował sukcesów Kai Ziomek w marcu ubiegłego roku, tuż po zdobyciu przez nią brązowego medalu Mistrzostw Świata Juniorów w Łyżwiarstwie.

Kaja jest mieszkanką Obory. W Klubie MKS Cuprum Lubin trenuje od 2007 r. Od grudnia 2012 roku uczęszcza do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Należy do kadry narodowej juniorów. Posiada mistrzowską klasę sportową. Brała udział w I Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich i w Innsbrucku. Mistrzyni Polski młodziczek. Srebrna medalistka Mistrzostw Polski juniorów. Wielokrotna medalistka Młodzieżowych Nieoficjalnych Mistrzostw Europy „Viking Race”, brązowa medalistka Pucharu Świata juniorów w biegu drużynowym.

Tytuł Trenera 2017 r. otrzymał Remigiusz Postrożny, szkoleniowiec Iskry Księginice, drużyny Klasy Okręgowej, która pod jego okiem ostatni sezon zakończyła na drugim miejscu tabeli, podczas gdy jeszcze 12 miesięcy wcześniej znajdowała się w ogonie zestawienia.

– Dziękuje bardzo za wyróżnienie, ale trzeba zaznaczyć, że bardzo dużo pomaga nam Gmina Lubin i też dzięki temu jesteśmy tam, gdzie jesteśmy. Podziękowania należą się też całej ekipie, zarządowi, bo gramy jako cała drużyna i będziemy walczyć dalej – powiedział po odebraniu nagrody Remigiusz Postrożny, trener Iskry Księginice.

– Udział Gminy Lubin w Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego – to doskonały sposób podziękowania sportowcom i szkoleniowcom za ich ciężką pracę, zaangażowanie i poświęcenie. To także świetna forma promocji sportu – mówi przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski.

Legnicka Gala była prawdziwym świętem sportu Zagłębia Miedziowego. Nagrodzono najlepszych i najpopularniejszych sportowców i trenerów oraz sportowe imprezy roku 2016. Wśród najlepszych bezkonkurencyjni okazali się przedstawiciele KGHM Zagłębia Lubin – Piotr Stokowiec i Arkadiusz Woźniak, a wśród najpopularniejszych bilardziści z Lubina – Mieszko i Bogusław Fortuński. Najlepszą imprezą okazał się turniej Piłkarskie Niższe Ligi CUP, którego współtwórcą jest także mieszkaniec Gminy Lubin Adam Michalik.

Muzyczną gwiazdę Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego 2016 roku był zespół Feel.
Organizatorami gali i plebiscytu byli Urząd Miasta Legnicy, portal e-legnickie.pl, Legnickie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy oraz hotel Qubus.

(MG/FOT.MAŁGORZATA BANASZKIEWICZ – UM LEGNICA)