Wybrano najlepszą zawodniczkę i trenera Roku 2015 Gminy Lubin

IMG_2815Tenisistka stołowa Dorota Djaczyńska-Nowacka została najlepszą zawodniczką roku 2015 Gminy Lubin, a trener łucznictwa Jerzy Dzikowski, najlepszym szkoleniowcem. Nagrody wręczone zostały podczas uroczystej Gali Sportu, która odbyła się w Legnicy.

Na organizowanej rokrocznie Sportowej Gali Zagłębia Miedzowego nagradzani są najlepsi zawodnicy i trenerzy minionych 12 miesięcy. W tym roku po raz pierwszy także Gmina Lubin nominowała do udziału w plebiscycie swoich sportowców. Powołana przez Wójta Tadeusz Kielana kapituła nie miała wątpliwości i jednogłośnie wybrała Dorotę Djaczyńską-Nowacką oraz Jerzego Dzikowskiego.

Dorota Djaczyńska-Nowacka – to wyjątkowo utytułowana zawodniczka, indywidualna Mistrzyni Polski w tenisie stołowym, wielokrotna medalistka MP, reprezentantka kraju i zawodniczka grająca w najwyższej klasie rozgrywkowej, obecnie występująca w barwach LZS SKS Raszówka.

Z tym klubem związany jest także drugi z laureatów plebiscytu Gminy Lubin Jerzy Dzikowski, który w Karczowiskach prowadzi sekcję łuczniczą, odnoszącą coraz bardziej spektakularne sukcesy zarówno na arenie ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej.

Nagrody sportowcom wręczył przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski, a gratulacje złożył laureatom Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

– Rozwój sportu w Gminie Lubin – to jeden z naszych priorytetów, ponieważ jest on niezbędny do prawidłowego rozwoju zarówno najmłodszych jak i nieco starszych mieszkańców. Dzięki zaangażowaniu, ciężkiej pracy i oddanemu sercu takich osób jak pani Dorota Djaczyńska-Nowacka i Jerzy Dzikowski, ten cel uda nam się zrealizować – mówi Tadeusz Kielan, Wójt Gminy Lubin.

W klasyfikacji generalnej za najlepszego zawodnika uznano kolarza grupy CCC Sprandi Polkowice Macieja Paterskiego, najlepszym szkoleniowcem został trener KGHM Zagłębia Lubin Piotra Stokowiec. Oprócz najlepszych wybierano także najpopularniejszych sportowców i trenerów. Tutaj wygrali lubiński bilardzista Mieszko Fortuński, a także trener juniorów klubu piłki ręcznej Siódemka Miedź Legnica Paweł Wita, który łącznie na scenie pojawił się aż trzykrotnie.

Sportowym wydarzeniem roku został wyścig kolarski Szlakiem Grodów Piastowskich, odkryciem roku juniorów Siódemki Miedź Legnica, wyróżnienie w kategorii sportowe wydarzenie roku otrzymał Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów.

Tytuł najlepszej drużyny powiatu lubińskiego otrzymał zespół KS Cuprum Lubin, a zawodnik tego klubu Szymon Romać uplasował się na piątej pozycji plebiscytu na najpopularniejszego zawodnika w klasyfikacji generalnej.

W Gali uczestniczyli radni Gminy Lubin, zasiadający w Komisji Sportu Janusz Zarankiewicz, utytułowany bokser, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu oraz Patryk Jarkowiec.

Galę Sportu zakończył Bal Sportowca, na którym bawiono się do późnych godzin nocnych.