Wybieramy najpiękniejszy wieniec dożynkowy

Ubiegłoroczny konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wygrało sołectwo Czerniec.

12 sołectw zgłosiło się do tegorocznej edycji konkursu na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się w sobotę 19 sierpnia o godz. 17.00 w Czerńcu. Zwycięska ekspozycja dzień później czyli w niedzielę 20 sierpnia reprezentować będzie Gminę Lubin na konkursie powiatowym.

Musi nawiązywać do tradycji dawnych wieńców dożynkowych, nie powinien być wyższy niż 180 cm, a jego maksymalna średnica nie może przekraczać 150 cm. Przy jego tworzeniu nie powinny być używane plastik, styropian i tworzywa sztucznego. Konstrukcja musi umożliwiać  niesienie go w korowodzie dożynkowym. To podstawowe warunki, które spełniać musi konkursowy wieniec.

Oceniać je będzie jury pod przewodnictwem Marzeny Kosydor, Skarbnika Gminy Lubin, w skład którego wejdą ponadto plastyczki Ewa Niżnik i Małgorzata Bilska.

Wieniec należy dostarczyć w godzinach 15.30 do 16.30 na boisko w Czerńcu. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

Tego samego dnia w Czerńcu odbędą się dożynki wiejskie, która rozpocznie msza św. w miejscowym kościele, a po niej impreza przeniesie się na boisko.

(MG)