Wybieramy najlepszego strażaka OSP!

Trwa plebiscyt na Najlepszego Strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej na Dolnym Śląsku 2017. Wśród nominowanych do tego zaszczytnego tytułu jest Paweł Gębalski z OSP Krzeczyn Wielki. Zachęcamy do oddawania głosów na naszego strażaka.

Plebiscyt jest okazją, aby podziękować wszystkim strażakom za ich ofiarną pracę i poświęcenie. Podczas głosowania wyłonieni zostaną strażacy ochotnicy, którzy szczególnie zasługują na wyróżnienie.

Z terenu Gminy Lubin, wśród najlepszych znalazł się Paweł Gębalski z OSP Krzeczyn Wielki. Jest nie tylko Ochotnikiem Straży Pożarnej ale również honorowym dawcą krwi oraz wolontariuszem Dawców Komórek Macierzystych Szpiku. Strażak z Krzeczyna Wielkiego jest również pomysłodawcą oraz współorganizatorem kilkunastu akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku, przy współpracy z Państwową Strażą Pożarną. Paweł Gębalski bardzo aktywnie propaguje także sport, biorąc udział w licznych biegach wydolnościowych. Jako Ochotnik Straży ściśle współpracuje z krwiodawstwem oraz krwiolecznictwem. Łącząc ze sobą OSP, PSP, DKMS, HDK oraz sport pokazuje nam wszystkim w jaki sposób można jednocześnie pomóc drugiemu człowiekowi.

Głosować można na trzy sposoby:

– za pomocą SMS-ów premium (1 SMS liczony jest jak 5 głosów, koszt sms 2,46 zł z VAT, głosujący otrzymuje dodatkowo kod do e-wydania Gazety Wrocławskiej).

Aby oddać głos na Pawła Gębalskiego należy wysłać SMS o treści: GWST.2 na nr 72355

– za pośrednictwem aplikacji internetowej Facebook poprzez kliknięcie na odpowiedni przycisk (1 kliknięcie liczone jest jak 2 głosy, przy czym dzienny limit oddanych głosów wynosi 1 głos za pośrednictwem jednego konta uczestnika w aplikacji FB);

– za pośrednictwem strony internetowej gazetawroclawska.pl poprzez kliknięcie na odpowiedni przycisk (1 kliknięcie to 1 głos, przy czym dzienny limit oddanych głosów wynosi 2 z jednego urządzenia). Żeby oddać głos uczestnicy nie posiadający indywidualnego konta na stronie muszą dokonać rejestracji celem zalogowania się.

Głosowanie trwa do 10 maja br. Uroczyste zakończenie plebiscytu odbędzie się 13 maja br. podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Zwycięzcy odbiorą dyplomy i nagrody z rąk Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu oraz Dyrektora Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP.

Organizatorem plebiscytu jest Gazeta Wrocławska wraz z  Oddziałem Wojewódzkim Województwa Dolnośląskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.