Wspomnienia z wizyty w Lednicy

Po raz dwudziesty trzeci młodzież z całej Polski spotkała się na Polach Lednickich nieopodal Gniezna.  Wśród 150 tysięcy uczestników można było odnaleźć grupę młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie.

Tegoroczna Lednica odbyła się pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham.” Uczniowie w asyście dyrektor Patrycji Słoty oraz katechetki Agnieszki Świrskiej wyruszyli na Lednicę jako wolontariusze, by tańczyć przed całą Polską w koszulach z logo Gminy Lubin. Oprócz tańców i śpiewów było głębokie dotykanie prawd wiary. Poruszające dla młodzieży stały się skierowane do nich słowa papieża Franciszka:” Pamiętajcie, że przeobrażenie się grzesznika w świętego jest możliwe. Niech Was prowadzi entuzjazm nawróconego serca, a Bóg niech Wam błogosławi.

– Na Lednicę pojechałam pierwszy raz. Nie spodziewałam się takich wrażeń i takich emocji. Wiedziałam, że mam tańczyć, ponieważ z panią Agnieszką ćwiczyliśmy układy taneczne i znałam program spotkania ale to, co zobaczyłam i czego doznałam przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Pani dyrektor mówiła, że na Lednicę się wraca, ale jakoś w to nie wierzyłam, teraz wiem, że wrócę tam za rok – mówiła jedna z uczestniczek.

(RED)