Wspólne czytanie na Festynie Rodzinnym w Niemstowie

Spotkania z policjantami i strażakami, dmuchane zjeżdżalnie, pokaz pojazdów jednośladowych, malowanie twarzy i liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami wypełniły program tegorocznego Festynu z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w Niemstowie. Był on także okazją do zainaugurowania Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Biblioteka w Niemstowie, jak większość bibliotek w Polsce, zainaugurowała OTCD 2 czerwca na Festynie z okazji Dnia Dziecka organizowanym przez Radę Sołecką, Sołtysa, Radnego i Stowarzyszenie „Nasz Niemstów”.
Zabawę rozpoczęto od wspólnego czytania „Lokomotywy” Juliana Tuwima, do którego zaproszono wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana, radnego Andrzeja Olka, sołtysa Józefa Kostanowicza, członkinię Stowarzyszenia Nasz Niemstów Bożenę Jankowską oraz bibliotekarkę z Raszówki Izabelę Tyrcz.
Dzieci wspólnie z rodzicami utworzyły wspaniały pociąg, poruszający się w rytm muzyki po boisku, do którego dołączyli m.in. wójt Tadeusz Kielan i radny Andrzej Olek.
Z rozsypanki literowej powstało kolorowe hasło – „Cała Polska Czyta Dzieciom”, które powieszono w zakątku zorganizowanym przez bibliotekę. Tam też dzieci mogły wykazać się talentem artystycznym, malując farbami na folii postacie i motywy bajkowe. Mniejsze dzieci mogły rysować kredkami kolorowankę XXL.
Licznym konkursom sportowym i rekreacyjnym nie było końca. Wszystkie premiowane były nagrodami i słodkościami. Jedną z atrakcji byłą oryginalna „Fotobudka”, samodzielnie przygotowana przez członków Stowarzyszenia „Nasz Niemstów”.
Ciepła atmosfera rodzinnego spotkania w Niemstowie wynikała nie tylko z doskonałej tego dnia pogody, ale jak zwykle ciepłego przyjęcia, doskonałych humorów i wyjątkowego niemstowskiego klimatu…

(UK/MG FOT. IT)