Wspólna praca, integracja i zabawa – w Czerńcu odremontowano wiaty

Mieszkańcy Czerńca przekonują, że razem można więcej i z przyjemnością informują, że zakończyły się prace polegające na remoncie wiat na miejscowym boisku sportowym. To działanie w ramach projektu, o którego zewnętrznym dofinansowaniu informowaliśmy kilkanaście dni temu,  pod nazwą „Od dzieciaka do starszaka- razem uczymy się i bawimy”. Zgodnie z tym przewodnim hasłem w prace zaangażowane były dzieci, młodzież,  ich rodzice oraz dziadkowie.

Wiaty były zbudowane przez mieszkańców wiele lat temu i niestety te lata odcisnęły już na nich swoje piętno. Wymagały remontu, który stał się faktem dzięki temu, że powstało w Czerńcu Koło Gospodyń Wiejskich, które zostało zarejestrowane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, oraz oczywiście zaangażowaniu mieszkańców.  Projekt ten jest dofinansowany ze środków „Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw” realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018.

– Bardzo nas  cieszą efekty. Robiliśmy to wspólnie, czyli kilku i kilkudziesięciolatkowie.  Myślę, że  dzięki temu wszyscy docenią trud i wysiłek, który został włożony najpierw w budowę a teraz w odnowienie wiat – mówi Lilia Chudy sołtys Czerńca.

Wszystkie prace odbywały się na wesoło. Wokół cały czas można było słyszeć głośnie śmiechy i rozmowy.

– Jesteśmy dumni z naszych mieszkańców tych młodszych, jak również tych, którzy są z nami dłużej. Niektóre dzieci pierwszy raz zaczęły posługiwać się pędzlem. W pewnym momencie ustawiła się nawet kolejka do malowania ławek. A ponieważ zostało nam farby, to  pomalowaliśmy również ławki stojące przy boisku – dodaje Joanna Pietruszka mieszkanka Czerńca i radna Rady Gminy Lubin.

Koło Gospodyń Wiejskich w Czerńcu zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnych prac i zabaw, w praktyce pokazując, że  razem można więcej. Kolejnym przedsięwzięciem będzie  organizacja Dnia Dziecka  planowana na 1 czerwca.

(RED)