Wsiadł za kółko bez prawa jazdy

afera-policyjna-2Szaleńcza jazda samochodem, policyjny pościg za kierowcą i blokada – tak zakończył swoją podróż kierujący Volkswagenem 27-letni mieszkaniec Gminy Lubin. Jak się okazało, kierowca uciekał przed policjantami, bo nie miał prawa jazdy. O jego losie zadecyduje sąd.

– Policjanci z wydziału ruchu drogowego na ul. Małomickiej w Lubinie zauważyli pojazd jadący z dużą prędkością. Dodatkowo kierowca Volkswagena wyprzedzał inny pojazd tuż przed przejściem dla pieszych. Funkcjonariusze widząc niebezpieczną jazdę dali wyraźny sygnał do zatrzymania pojazdu przez kierującego. Ten zamiast zastosować się do ich poleceń jeszcze przyśpieszył i zaczął uciekać – mówi Jan Pociecha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Kierowca Volkswagena wyjechał z Lubina w stronę Ścinawy i kluczył bocznymi drogami licząc, że zgubi goniących go funkcjonariuszy. Niebezpieczną jazdę zakończyła dopiero policyjna blokada.

Teraz 27-latkiem zajmie się sąd. Może mu grozić grzywna do 5 tysięcy złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.