Wręczono stypendia i nagrody sportowe Gminy Lubin

SONY DSC

Podczas uroczystej gali nagrodzono najlepszych uczniów, studentów i sportowców Gminy Lubin. Stypendia naukowe, sportowe i artystyczne otrzymało 59 osób, nagrody i wyróżnienia za osiągnięcie wysokich wyników sportowych wręczono 19 sportowcom, trenerom oraz działaczom sportowym.

Po raz 39, w ramach programu stypendialnego, przyznane zostały uczniom i studentom jednorazowe stypendia za wysokie wyniki w nauce, bądź za znaczące osiągnięcia, na szczeblu – co najmniej – wojewódzkim w sporcie lub artystyczne. Ocenie podlegały osiągnięcia uzyskane w I semestrze roku szkolnego 2015/2016.

Za bardzo dobre wyniki w nauce stypendiami uhonorowanych zostało 51 osób: 9 uczniów gimnazjów, 15 uczniów szkoły średniej, 1 uczeń szkoły policealnej, 16 studentów studiów magisterskich oraz 10 studentów studiów licencjackich i inżynierskich. Siedem osób nagrodzonych zostało stypendiami za szczególne osiągnięcia sportowe, a jedna osoba stypendium za szczególne uzdolnienia artystyczne.

Wyróżnieni uczniowie, studenci i sportowcy nagrody odebrali z rąk wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana, któremu towarzyszyli radni Gminy Lubin Zofia Marcinkiewicz, Sylwia Pęczkowicz-Kuduk, Jan Olejnik, Marcin Nyklewicz, Patryk Jarkowiec i Janusz Zarenkiewicz.

– Gratuluję wyróżnionym i jednocześnie bardzo dziękuję za doskonałą promocję naszej gminy, bo osiągane przez was wyniki są najlepszą z możliwych wizytówką naszego samorządu. Wysokie noty są na pewno efektem waszego talentu, ale okupione są z pewnością także systematyczną i nierzadko ciężką pracą, dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni za radość, którą te sukcesy nam sprawiają. Powtórzę, to co mówiłem niejednokrotnie – patrząc na was jestem spokojny o przyszłość naszej gminy – mówił podczas gali wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

IMG_6440Uroczystość uświetniły występy artystyczne Mateusza Pęciaka, studenta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Aleksandry Kot, studentki kompozycji w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Aleksandry Pęciak, uczennicy klasy maturalnej Liceum Katolickiego w Legnicy i klasy maturalnej Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy. Wszyscy trzej wykonawcy są mieszkańcami Zimnej Wody.

Na scenie nie zabrakło również akcentu sportowego. Niezwykły pokaz piłkarskiej żonglerki zaprezentował Dominik Szwajka z Lubina, nazywany polskim Ronaldo.

 

Najwyższe wyniki wśród gimnazjalistów osiągnęli:

Julia Pawlik, uczennica Gimnazjum w Lubinie, średnia 5,7

Magdalena Wiciak, uczennica Gimnazjum nr 4 w Lubinie, średnia 5,7

 

Najwyższe wyniki wśród szkół ponadgimnazjalnych:

Małgorzata Matławska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie, ze średnią ocen 5,5

Sebastian Chajec , uczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Lubinie , ze średnią 5,3

 

Najlepsi studenci

Studia licencjackie i inżynierskie:

Agnieszka Janduła, studentka PWSZ w Głogowie ze średnią 4,9

Jakub Jurenc, student Politechniki Wrocławskiej, ze średnią 4,9

Grzegorz Raduchowski, student PWSZ w Legnicy , ze średnią ocen 4,8

 

Studia magisterskie:

Klaudia Kaczmarek, studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu ze średnią ocen 5,0

Szymon Włodarczak, Student Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu ze średnią 5,0 ze średnia 5,0

Aleksandra Kot, studentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu ze średnią 5,0.

 

Stypendia sportowe otrzymali:

Martyna Kucharska (jazda konna)

Dawid Milewski (łyżwiarstwo szybkie)

Alicja Milewska (łyżwiarstwo szybkie , wielobój)

Mikołaj Stasiak (karate kyokushin)

Paulina Ostrowska (łucznictwo)

Stypendium za osiągnięcia artystyczne otrzymała:

Aleksandra Pęciak (gra instrumentalna)

(MG)