Wręczono odznaki „Zasłużony dla samorządu rolniczego”

Sześć osób  z naszej gminy nagrodzonych zostało Złotymi Odznakami Dolnośląskiej Izby Rolniczej „Zasłużony dla samorządu rolniczego”. Wśród wyróżnionych znalazł się wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan. Odznaczenia wręczali prezes DIR Leszek Grala oraz Franciszek Lesicki, szef powiatowych struktur Izby Rolniczej.

– Wyróżnieni to osoby, których wkład na rzecz rolnictwa i rozwoju wsi jest nie do przeceniania. Czuję się zaszczycony, że mogłem być w grupie osób opiniujących wnioski o nadanie im tych odznaczeń. Wyrażam przekonanie, że tylko wspólnie podejmowane działania przyczynią się do poprawy sytuacji dolnośląskich rolników oraz rozwoju obszarów wiejskich, a panów zaangażowanie będzie wzorem dla innych – mówił Leszek Grala, prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Oprócz wójta Gminy Lubin, złotymi odznaki DIR wyróżnieni zostali Jan Błaszczak z Liśca, Zdzisław Chudy z Czerńca, Jan Jodłowski i Bogusław Kurowski Obory oraz Marian Szejna z Miłoradzic.  To osoby od wielu lat związane z rolnictwem, które swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się młodszymi kolegami.

– To dla nas wielki zaszczyt i honor móc odebrać tak prestiżowe wyróżnienia. Serdecznie za nie dziękuję w imieniu wszystkich nagrodzonych, a sam deklaruję dalszą, mam nadzieje jeszcze bardziej owocną współpracę ze środowiskiem rolniczym oraz instytucjami około rolniczymi. Jesteśmy gminą wiejską i zdajemy sobie sprawę, iż w związku z tym ciąża na nas określone obowiązki, z których zamierzamy i chcemy się wywiązywać – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Złote odznaki Dolnośląskiej Izby Rolniczej „Zasłużony dla samorządu rolniczego” wręczone zostały podczas I Forum Rolniczego Gminy Lubin zorganizowanego z inicjatywy Rady Powiatowej DIR oraz Wójta Gminy Lubin.