Wójt pogratulował sukcesu łyżwiarce Kai Ziomek z Obory

wojcikziomekKaja Ziomek z Obory brązową medalistką Mistrzostw Świata Juniorów w Łyżwiarstwie. Miejsce na podium wywalczyła w biegu drużynowym, podczas zawodów, które rozegrane zostały w Changchun w Chinach, występując w barwach MKS Cuprum Lubin.

Kaja Ziomek także indywidualnie osiągnęła bardzo dobre wyniki. Rywalizując z rocznikowo starszymi zawodnikami na 500 metrów była dziewiąta (40,14 sek.), a do brązu zabrakło jej tylko 0,35 sekundy. W biegu na 1000 metrów uplasowała się na trzynastej pozycji (1,21,02 sek.).

Ostatnich sukcesów pogratulował młodej panczenistce wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

– Rozwój sportu to jeden z naszych priorytetów, dlatego każdy sukces naszych mieszkańców, tym bardziej tak spektakularny jak Kai, cieszy nas ogromnie. Myślę, że to doskonały impuls dla młodych ludzi, by postawili na sport lub przynajmniej poświęcili mu znaczną część swojego wolnego czasu – mówi Tadeusz Kielan. Szef gminnego samorządu pogratulował łyżwiarce osiągniętych wyników i życzył dalszych sukcesów.

Kaja Ziomek rozpoczęła swoją przygodę z łyżwiarstwem w 2007 r. w Zespole Szkół  Sportowych w Lubinie i klubie MKS Cuprum Lubin. Jej pierwszym trenerem była Mariola Kopystiańska.
W sezonie 2008/09 została Mistrzynią Polski dzieci w kategorii wiekowej do 11 lat. W sezonie 2009/10 zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kategorii 12 lat, zajęła także 2 miejsce w nieoficjalnych mistrzostwach Europy „Viking Race”.

W 2010 roku trenerem Kai został Piotr Wawnikiewicz. Pasmo sukcesów młodej panczenistki trwa nieprzerwanie. Sezon 2010/11  przyniósł jej m.in. tytuł  Mistrzyni Polski w kategorii 13 lat oraz wygraną na Mistrzostwa Europy „Viking Race”.

W sezonie 2012/13 Kaja rozpoczęła naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, tam trenowała z Markiem Pandyrą, trenerem klubowym nadal był i jest do tej pory Piotr Wawnikiewicz.

Sezon 2014/15  przyniósł zawodniczce stałe powołanie do kadry narodowej juniorów, co zaowocowało trzecim miejscem w sprincie drużynowym w Pucharze Świata Juniorów w Mińsku.

Srebrny medal w sprincie drużynowym w Pucharze Świata juniorów w Groningen, 6. miejsce na dystansie 500 m w Pucharze Świata juniorów w Berlinie, 4.miejsce na dystansie 500 m, 2. miejsce na dystansie 1000 m w Pucharze Świata Juniorów we włoskim Baselga di Pine – to tylko niektóre sukcesy Kai.  Jest także rekordzistką Polski juniorów na dystansie 500 m. W tym roku kończy naukę w Zakopanem. Gratulujemy i trzymamy kciuki życząc kolejnych sukcesów.

(MG)