Wójt Gminy Lubin Pasjonatem Sportowej Polski

Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin znalazł się w gronie zaledwie czterech samorządowców wyróżnionych tytułem Pasjonata Sportowej Polski 2019 . To medal przyznawany osobom, które poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczyniają się do upowszechniania kultury fizycznej, działają na rzecz sportu dzieci i młodzieży oraz aktywizują inne środowiska.

Wyróżnienie „Pasjonat sportowej Polski” przyznawane jest przez Klub Sportowa Polska w ramach Programu „Sportowa Polska”. Celem przyznawania tytułu „Pasjonat Sportowej Polski” jest propagowanie na forum ogólnopolskim osób, które budują sportowe oblicze gminy, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia. Wśród Pasjonatów Sportowej Polski są m.in.: włodarze miast, gmin i powiatów, trenerzy, nauczyciele wychowania fizycznego, instruktorzy, menedżerowie i animatorzy sporu, czy nauczyciele wychowania fizycznego. Za działalność w roku 2019 nagrodzonych zostało w sumie 15 osób.

– Obejmując stanowisko wójta Gminy Lubin postawiłem sobie za cel stworzenie w naszych miejscowościach takich warunków, by każdy mieszkaniec mógł realizować i rozwijać swoje sportowe pasje. Konsekwentnie ten plan wykonujemy. W 19 sołectwach powstały nowoczesne obiekty sportowo-rekreacyjne. We wszystkich  31 sołectwach znajdują się place zabaw i plenerowe siłownie. Najnowsza siłownia oddana została niedawno do użytku w zabytkowym parku w Siedlcach – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Gminny samorząd realizuje także programy sportowe. Należą do nich: Sprawny Dolnoślązaczek, Akademia Żaczek, Umiem Pływać, Szkolny Klub Sportowy, SZACH – MAT. Kalendarz Imprez Sportowych Gminy Lubin – to rokrocznie ponad 50 propozycji aktywnego spędzania czasu. W Klasie Okręgowej, A i B Klasie Gminę Lubin reprezentuje 9 drużyn piłkarskich. Wyróżniający się sportowcy nagradzani są stypendiami wójta Gminy Lubin.

– Ta nagroda bardzo mnie cieszy, ponieważ oznacza, że nasze działania na rzecz rozwoju sportu i rekreacji docenione zostały także w skali ogólnopolskiej – mówi wójt Tadeusz Kielan.

Wyróżnienia w tegorocznej, siódmej już decyzji konkursu „Pasjonat Sportowej Polski” wręczone zostały podczas uroczystej Gali SPORTOWA POLSKA, która odbyła się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. W imieniu szefa gminnego samorządu nagrodę odebrał zastępca wójta Gminy Lubin Bartosz Chojnacki.

(MG/FOT. www.sportowapolska.eu)