Wójt Gminy Lubin uhonorowany odznaką Polskiego Związku Niewidomych

Uchwałą Zarządu Okręgowego Dolnośląskiego Polskiego Związku Niewidomych wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan uhonorowany został „Odznaką Przyjaciel Niewidomego”. Wyróżnienie wręczone zostało podczas świątecznego spotkania seniorów Gminy Lubin oraz stowarzyszeń współpracujących z gminnym samorządem.

Odznaczenie przyznane zostało za bezinteresowną pomoc i wsparcie udzielone niewidomym i słabowidzącym oraz za szczególną aktywność w pracy na rzecz środowiska inwalidów wzroku.

– W imieniu całego środowiska osób niewidomych i niewidzących powiatu lubińskiego serdecznie dziękuję panu wójtowi Tadeuszowi Kielanowi, za wsparcie, na które możemy liczyć. Wszystkie nasze inicjatywy i pomysły zawsze spotykają się z jego strony z ciepłym przyjęciem i pomocą. To bardzo ważne dla naszej działalności – mówiła podczas spotkania Teresa Woś, prezes Zarządu Koła Lubin Polskiego Związku Niewidomych.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie, z całego serca za nie dziękuję, choć uważam, że pomaganie osobom, które tej pomocy potrzebują jest naszym obowiązkiem. Chcemy pokazywać na własnym przykładzie, że warto pomagać, bo takie działania mogą przynieść mnóstwo dobrego nie tylko osobie, która potrzebuje pomocy, ale również tej, która jej udziela – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Gospodarzami świątecznego spotkania byli wójt szef gminnego samorządu oraz przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski, a uczestniczyli w nim członkowie Rady Seniorów Gminy Lubin oraz przedstawiciele lubińskich kół Polskiego Związku Sybiraków oraz Polskiego Związku Niewidomych.

(MG)