Cała Polska czyta dzieciom

SONY DSC

Ogólnopolska akcja „Cala Polska czyta dzieciom”, a także obchodzony niedawno Międzynarodowy Dzień Teatru Książki były okazją do złożenia wizyty przedszkolakom przez wójta Gminy Lubin. Tadeusz Kielan, który gościł w lubińskim oddziale Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce przeczytał dzieciom „Królewnę Śnieżkę”, a panie nauczycielki zadbały o odpowiednią scenografię.

Bajkowe postaci ożyły i pojawiły się wśród dzieci. Była Śnieżka, zła macocha, krasnoludek, królewicz, zwierciadło oraz gajowy. W bajkowych bohaterów  wcieliły się panie nauczycielki, które dwa dni wcześniej wystawiały teatralną wersję Królewny Śnieżki.

Dzieci z wielkim przejęciem słuchały bajki. Na koniec  przedszkolaki wręczyły panu wójtowi pamiątkową, czarodziejską zakładkę do książki, na której naklejone były prace dzieci wraz podziękowaniami, za co szef gminnego samorządu zrewanżował się słodyczami.

– Jeśli sprawiłem dzieciom choć trochę frajdy, to bardzo się z tego cieszę, bo mnie czytanie im dało wiele radości. Myślę, że akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, to naprawdę doskonały projekt, który trzeba rozwijać i wspierać – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

– Czytanie dzieciom jest niezmiernie ważne dla ich prawidłowego rozwoju
i funkcjonowania, dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do upowszechniania czytelnictwa w naszych placówkach. Dziękuję panu wójtowi, za to, że swoją obecnością wsparł nasze działania w tym zakresie – dodała Katarzyna Foryś, dyrektor gminnego przedszkola.

Cała Polska czyta dzieciom – to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 r. Ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom, jako skutecznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Fundacja, która zapoczątkowała tę akcję przekonuje, że czytanie – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

(MH/MG)