Woda i lód na drodze Osiek – Pieszków

Po wielotygodniowych mrozach chwilowe plusowe temperatury i mocno nawodniony grunt okolicznych pól spowodowały, że na drodze Osiek – Pieszków pojawiła się  woda. Od poniedziałkowego poranka służby drogowe Gminy Lubin są na miejscu i wypompowują wodę, ale jeśli aura się nie zmieni problem będzie powracał.

Droga Osiek – Pieszków, na niektórych odcinkach jest równa, a nawet niżej położona niż znajdujące się na poboczach rowy melioracyjne.

– Mocno nawodniony i miejscami zamarznięty grunt okolicznych pól nie jest w stanie przyjąć takiej ilości wody, dlatego musimy ją systematycznie wypompowywać – tłumaczy Ireneusz Kieler, kierownik Referatu Utrzymania Dróg Urzędu Gminy w Lubinie i zapewnia, że droga jest na bieżąco  monitorowana, a w razie potrzeby uszarstniana poprzez stosowanie mieszkanki pisakowo-solnej.

Przypominamy, że wszystkie problemy drogowe na terenie Gminy Lubin można zgłaszać pracownikom Referatu Utrzymania Dróg pod numerem telefonu  0 76 8403 173.