Władze Gminy oddały hołd Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej

IMG_4630Minęła szósta rocznica Katastrofy Smoleńskiej, najtragiczniejszego wydarzenia w powojennej historii Polski.

10 kwietnia 2010 r. na pokładzie rządowego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku znajdowało się 96 osób wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu , grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

Była to największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych  Katastrofy nie przeżyła żadna z osób obecnych na pokładzie.

W hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej, kwiaty pod tablicą upamiętniającą to tragiczne wydarzenie złożyli wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski.

– Choć minęło sześć lat od katastrofy na lotnisku Siewiernyj pod Smoleńskiem, to z całą pewnością czas nie zatrze wspomnień o tej tragedii. Polska straciła wybitnych mężów stanu, którym szacunek i pamięć winni będziemy zawsze – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

(MG)