Wkrótce rajd rowerowy!

I Gminny Rajd Rowerowy

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się II Gminny Rajd Rowerowy. Lista uczestników została zamknięta. Udział w zabawie zadeklarowało około 250 mieszkańców Gminy Lubin. Impreza zapowiada się niezwykle ciekawie i  naszpikowana jest atrakcjami.

Uczestnicy rajdu odwiedzą najbardziej malownicze zakątki naszej gminy. Co więcej, będzie także okazja, aby zdobyć odznaki turystyczne „Znam Gminę Lubin” oraz Kolarskie Odznaki Turystyczne. W planie są także liczne konkursy oraz wspólne biesiadowanie.

II Gminny Rajd Rowerowy odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca br. Miejsce zbiórki oraz godzinę startu ustala każde sołectwo indywidualnie. Trasy rajdu będą przebiegały przez Gminę Lubin. Każde sołectwo może jednak wyznaczyć własną trasę, jednak aby zdobyć brązową lub srebrną odznakę „Znam Gminę Lubin”, uczestnik powinien odwiedzić odpowiednio trzy lub cztery dowolne miejscowości znajdujące się na terenie naszej gminy i zebrać potwierdzenia na swojej karcie od sołtysów danej miejscowości.

Rajd zakończy się około godziny 16.00 w parku w Gorzelinie. Po zameldowaniu się uczestników na mecie, odbędą się konkursy, gry i zabawy zręcznościowe. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe, a wśród uczestników rajdu zostaną rozlosowane upominki.

Podczas wspólnego biesiadowania będzie można posilić się pyszną grochówką oraz pieczonymi kiełbaskami.

Organizatorem II Gminnego Rajdu Rowerowego jest Gmina Lubin. Współorganizatorem imprezy jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Zagłębie Miedziowe” w Lubinie.