Wizytówka wsi – kolejna edycja konkursu

Ogłoszono konkurs na najpiękniejsze miejsca z konkretnej wsi, które mogą stanowić ich wizytówki. Już po raz drugi ogłoszono tego typu konkurs w Gminie Lubin, który ma dużą szansę na dosłowne wpisanie się w krajobraz naszej gminy. Jest wiele miesięcy czasu na zaplanowanie, przygotowanie i realizację takich wizytówek.

W prawie każdej miejscowości jest miejsce, przy którym miło się spaceruje, które pokazuje się z dumą przyjezdnym. Ogłoszony konkurs ma je dodatkowo wypromować i zachęcić mieszkańców do kształtowania wizerunku wsi.

– Nawet jeśli nie ma w danej wsi takiego miejsca, to warto je stworzyć – przekonuje już drugi rok Anna Marzec, kierownik referatu gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Urzędu Gminy Lubin. – Ogłaszamy ten konkurs już teraz, by był czas na dyskusję w sołectwach i wygospodarowanie na ten cel funduszy sołeckich,  zagospodarowanie terenów, a nawet wiosną na sadzenie. Komisja konkursowa będzie oceniać te miejsca w przyszłym roku, pomiędzy czerwcem i lipcem.

Czasu na działania jest rzeczywiście jeszcze sporo, zgodnie z regulaminem zgłoszeń należy dokonać do końca tego roku.

– Latem takie miejsca dosłownie rozkwitają, a my będziemy oceniać pomysłowość, zaangażowanie mieszkańców, a dodatkowe punkty przyznamy jeśli to miejsce będzie także przyjazne pszczołom. Jesteśmy przecież gminą, która aktywnie promuje wszystkie działania związane z ochroną i wsparciem pszczół – mówi Anna Marzec.

Zgodnie z regulaminem ocenie konkursowej podlegać będzie najpiękniejsze miejsce na otwartej przestrzeni publicznej, zaaranżowane, ukwiecone i utrzymywane przez mieszkańców, stanowiące wizytówkę wsi. Ze szczegółami regulaminu można się zapoznać poniżej, zachęcamy do aktywnego udziału w konkursie i przypominamy, że zgłoszenia przyjmowane są do 31 grudnia tego roku.

(SR)

regulamin_wizytówka_wsi

karta_zgłoszenie_wizytówka_wsi

Na zdjęciach wizytówki z sołectw, które zgłosiły się do konkursu w roku 2018.