Z wizytą u jubilatki

Rozalia Wolniewicz z miejscowości Szklary Górne w Gminie Lubin obchodziła 95 urodziny. Nigdy nie paliła papierosów. Jest energiczna, wesoła i bezpośrednia. Chętnie ogląda telewizję i doskonale orientuje się w wydarzeniach politycznych w kraju. Dostojną jubilatkę odwiedził wójt Tadeusz Kielan oraz radny Tomasz Fuczek.

Pani Rozalia urodziła się w 1922 roku w Murowanej Goślinie w powiecie poznańskim. Wraz z rodzicami mieszkała tam do 1945 r. Gdy poznała swojego męża, zdecydowała się przeprowadzić do niego i razem zamieszkali w Przebędowie. Państwo Wolniewicz mają pięcioro dzieci, dwie córki i trzech synów. Doczekali się 12 wnucząt i 14 prawnucząt. W drodze na świat jest praprawnuczka.

Jak mówi pani Rozalia, Szklary Górne zna jak własną kieszeń, bo od 1974 roku zaczęła tu przyjeżdżać w odwiedziny do jednej z córek, która mieszka tu wraz ze swoją rodziną.

– W Przebędowie nasz dom stał na uboczu. Po śmierci męża i na skutek różnych zdarzeń życiowych, w 2013 roku zdecydowałam się przeprowadzić na stałe do Szklar Górnych do córki i zięcia – mówi pani Rozalia.

Pomimo swoich lat, pani Rozalia ma doskonałą pamięć, której niejedna młoda osoba mogłaby pozazdrościć. Chętnie opowiada o swoim życiu. Pomimo, że los bardzo ją doświadczył, jest bardzo pogodną osobą, chętnie żartuje i śmieje się.

Życzenia dalszych lat w zdrowiu i wszelkiej pomyślności złożył jubilatce wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz radny Tomasz Fuczek.