Wiosenne porządki – pozbywamy się złomu z domu

Mieszkańcy Gminy Lubin bezpłatnie i legalnie mogą pozbyć się popsutych, niepotrzebnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Od soboty, 11 marca rusza wiosenna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz mebli i odpadów wielkogabarytowych. Stare sprzęty można będzie zostawiać w wyznaczonych miejscach.

Do wiosennych porządków, jako pierwsi, mogą przygotowywać się mieszkańcy Bukownej, Karczowisk, Liśca, Wiercienia oraz Zimnej Wody. Zbiórka odbędzie się 11 marca.

Z kolei we wtorek, 14 marca, organizowana jest zbiórka dla mieszkańców Gorzycy, Krzeczyna Małego oraz Krzeczyna Wielkiego. W środę, 15 marca, starych sprzętów mogą pozbyć się mieszkańcy Chrostnika, Czerńca i Siedlec. Ostatni dzień zbiórki zaplanowano na czwartek, 16 marca. Tego dnia wiosenne porządki będą dotyczyły mieszkańców Księginic, Składowic i Ustronia.

Na miejsce zbiórki mieszkańcy mogą przynosić szafy, krzesła, sofy, wózki dziecięce, materace itp., a także zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, np. chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, komputery, laptopy, faksy, telefony komórkowe, odbiorniki radiowe, wiertarki, piły, maszyny do szycia itd.

Należy pamiętać, że do odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie należą wszelkiego rodzaju elementy budowlane i sanitarne, takie jak: deski, belki, panele, ramy okienne, grzejniki, płytki, jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe czy odpady ogrodowe. Tego rodzaju śmieci powinny być odwożone przez ich właścicieli do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK)

Pozostałe miejscowości obsługiwane przez firmę ASA Eko zbiórkę w/w odpadów będą miały w miesiącu maju 2017 r.

Akcję organizuje Gmina Lubin w porozumieniu z firmami MPO Sp. z o.o. oraz A.S.A Eko Polska Sp.z o.o.

W załączeniu harmonogram i miejsca zbiórek.

Miejsca zbiórki odpadów