Wiosenne doposażenie placów zabaw

Nowe urządzenia zabawowe zamontowano na placach w siedmiu miejscowościach Gminy Lubin: Czerńcu, Bukownej, Gogołowicach, Gorzelinie, Pieszkowie, Składowicach i  Raszowej. Wykonano również nawierzchnie bezpieczne pod urządzeniami zabawowymi na terenie placów zabaw w Czerńcu, Bukownej, Gogołowicach, Gorzelinie i Pieszkowie. Całkowita wartość zadania wyniosła 91 758 zł, w tym z funduszy sołeckich 62 276 zł i z budżetu gminy: 29 481zł.

W Czerńcu jest teraz zestaw zabawowy zawierający: zjeżdżalnię, zadaszoną wieżę, wejście moba trap, ściankę wspinaczkową i przeplotnię linową.

W Bukownej powstał czworokąt wielofunkcyjny zawierający: ściankę wspinaczkową, zestaw drążków, ściankę linową, linę wspinaczkową i drążki do akrobacji. Jest także pomost rurowy z  przejściem tunelowym oraz gra zręcznościową i tzw. kółko i krzyżyk.

W Gogołowicach zamontowano huśtawkę wahadłową  oraz zestaw zabawowy zawierający: zjeżdżalnię, zadaszoną wieżę, wejście moba trap, ściankę wspinaczkową i przeplotnię linową.

W Gorzelinie jest  nowy zestaw sportowy ze ścianką wspinaczkową, ścianką sprawnościową, kominem linowym, drabinką poziomą, drabinką szczeblową oraz podwójna huśtawka wahadłowa.

W Pieszkowie dzieci mają do dyspozycji zestaw wielofunkcyjny zawierający: ściankę wspinaczkową, zestaw drążków, ściankę linową, linę wspinaczkową i drążki do akrobacji

W Składowicach natomiast zamontowano zestaw zabawowy o konstrukcji metalowej, zawierający: zjeżdżalnię, rurę strażacką, pomost linowy, dwie zadaszone wieże, wejście moba trap, ściankę wspinaczkową i przeplotnię linową.

Także w Raszowej jest już zestaw zabawowy o konstrukcji metalowej, zawierający: zjeżdżalnię, pomost linowy, wejście moba trap, zadaszoną wieżę, ściankę wspinaczkową.

(EP)