Wieniec z Miroszowic najpiękniejszy

Sołectwo Miroszowice, czyli reprezentant Gminy Lubin,  zwyciężyło w powiatowym konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i będzie teraz  reprezentować Powiat Lubiński na dożynkach wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnej wygranej!

Przypomnijmy, że w gminnym konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Miroszowice wygrały po raz drugi z rzędu, a do  konkursu stanęło dwanaście naszych sołectw. Wieńce dożynkowe wykonane były tradycyjną metodą, nie wolno było używać kleju ani niczego co nie jest naturalne.

Sołtys Miroszowic Stanisława Jasion wraz z bratową Leokadią do wykonania swojego arcydzieła przygotowywały się już od wiosny.

-Samo wykonanie wieńca zajęło nam trzy tygodnie, ale do tego dochodzi jeszcze wysiew wszystkich kwiatów i traw, pielęgnacja i zbiór. Duszą artystyczną tej pracy jest moja bratowa, ona to widzi zanim powstanie, ja głównie wykonywałam jej polecenia. Wieniec jest wykonany ze zbóż, kwiatów i ziół, które same zebrałyśmy, jedynie gipsówkę dostałyśmy od kuzynki- mówi Stanisława Jasion.

Zwyciężczyniom gratulujemy i czekamy na równie wielki sukces na dożynkach wojewódzkich

(RED)