WIELKIE BALE W KARNAWALE

bal karnawałowy 009W Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce i Oddziale Zamiejscowym w Lubinie 26 i 28 stycznia 2016 roku po raz kolejny bawiliśmy się na balu karnawałowym. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na czas zabawy, tańców i konkursów.

Tradycyjnie Dyrektor Przedszkola powitała dzieci, życząc im wspaniałej zabawy.

Bal karnawałowy to czas, kiedy dorośli mogą na chwilę stać się dziećmi. Wszystkie Panie przebrane były zatem za bohaterów bajek i świetnie się w tych strojach czuły.

Fantazja dzieci i kreatywność rodziców nie ma granic, dlatego stroje dzieci wyglądały bajecznie i kolorowo. Na sali królowały wróżki, księżniczki, piraci, smoki, spidermani i kowboje oraz policjanci.

Każda impreza taneczna wymaga wspaniałej, muzycznej oprawy. W Przedszkolu w Raszówce w rolę muzyka i wodzireja wcielił się przewodniczący Rady Rodziców – Pan Tadeusz Rzempowski, natomiast w Oddziale Zamiejscowym w Lubinie dzieci bawiły się przy muzycznych utworach dzięcięcych. Oprócz dziecięcych piosenek imprezie towarzyszyły największe dyskotekowe hity sezonu, które dzieci dobrze znają i uwielbiają je śpiewać.

Przedszkolaki aktywnie i z wielką przyjemnością uczestniczyły w zabawach rytmicznych przy akompaniamencie muzyki klasycznej, m.in. „Kasztanki”, „Wiejskie podwórko” i inne.

W przerwie pomiędzy tańcami i zabawami dzieci, jak na prawdziwym francuskim wybiegu prezentowały swoje stroje, czując się przy tym jak prawdziwe gwiazdy.

Oczywiście, jak na prawdziwy bal przystało, jury wybrało Króla i Królową Balu, którzy już w koronach zatańczyli wspólny taniec, nagradzany oklaskami przez pozostałych uczestników imprezy.

W czasie przerwy na dzieci czekała słodka niespodzianka przygotowana przez panie kucharki – zdrowe i pożywne ciasteczka owsiane z dodatkiem zbóż, nasion i miodu oraz pyszne owoce.

Zabawa była wyśmienita, towarzyszyły jej niezapomniane wrażenia i wspaniałe emocje, które wywoływały na twarzach naszych milusińskich same uśmiechy.

(oprac. Marta Heksel)