Wesoło i kolorowo w bibliotece w Niemstowie

IMG_3139Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin  duńskiego baśniopisarza H.Ch. Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Z tej okazji w bibliotece  w Niemstowie odbyło się spotkanie z wychowankami przedszkola przy Szkole Podstawowej w Niemstowie. Bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę I. Chmielewskiej „W kieszonce”. To znakomita książka do zabawy z ilustracjami i rozwijania dziecięcej wyobraźni. W opisie książki czytamy:„…Niebieski haft na okładce i aplikacje jak z dawnych babcinych makatek zapowiadają pełną uroku i ciepła książkę do wielokrotnego oglądania i czytania. Na kolejnych kartach swojej nowej książki Iwona Chmielewska jak magik z cylindra wyjmuje z dziecięcych kieszonek coraz to bardziej zdumiewające rzeczy.”

Po uważnym wysłuchaniu tekstu i obejrzeniu tajemniczych ilustracji dzieci otrzymały kartki z wydrukowanymi kieszonkami i mogły namalować swoje „ukryte skarby” w kieszonce, a były to lale, koty, autka i słoneczko… Ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Przedszkolaki wykonały w tym dniu jeszcze – na powitanie wiosny –  piękne kwiaty z bibuły w kolorowych flakonikach, które następnie zabrały ze sobą do domu. Czas upłynął szybko. W bibliotece było miło, wesoło i słodko.

UK

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/prod/1155/W-kieszonce