Wertep czyli łemkowskie jasełka w Liścu

Widowiska z okazji świąt Bożego Narodzenia odbywają się w różnych zakątkach świata. Chociaż łączą je wspólne motywy, różnią się w szczegółach w zależności od regionu. Okazja do zapoznania się z tradycjami łemkowskimi,  a także do porównania ich z polskimi, nadarzy się w piątek 10 stycznia 2020 roku w świetlicy w Liścu, gdzie odbędzie się wertep czyli łemkowskie jasełka.

To pierwsza takie spotkanie od wielu lat. Wezmą w nim udział uczniowie z Prawosławnej Parafii pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy w Zimnej Wodzie, którzy przygotowują występ pod okiem Matuszki pani Marii Kondratiuk. Przedstawienie przygotowane zostanie w języku łemkowski, ale program przeplatany będzie polskimi kolędami.

Wstęp jest wolny, w imieniu organizatorów proboszcza Parafii Prawosławnej w Zimnej Wodzie księdza mitrata Sławomira Kondratiuka, jego małżonki Marii oraz wspólnoty prawosławnej naszej Gminy zapraszamy do udziału w tym ekumenicznym spotkaniu.