Wehikuł czasu w Osieku

To fantastyczna propozycja dla młodzieży oraz dzieci w wieku od 12 lat. Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza w dniach 19 – 23 sierpnia 2019 r. na zajęcia, podczas których będzie można przenieść się do krainy fantazji i własnych wizji świata.

LARP-y, bo o nich mowa – to swoiste wehikuły czasu, które za pomocą gier pozwalają się przemieścić w czasie i przestrzeni.
LARP to skrót z angielskiego Live Action Role Playing, czyli po polsku odgrywania ról na żywo. Zanim powstały LARPy wielu ludzi grało w RPG (angielski skrót od Role Playing Games) – po polsku gry fabularne. Jak łatwo zauważyć obie nazwy są do siebie bardzo podobne. A to dlatego, że LARPy stworzyli amatorzy RPG chcący jeszcze bardziej stać się częścią opowiadanej historii.

Grupka osób gromadzi się w jednym miejscu i czasie. Jedna lub dwie osoby przygotowują tak zwany scenariusz oraz rozpisują na kartkach opisy postaci.

W czasie LARPa każdy twój gest lub słowo jest także słowem twojej postaci.

LARPy zwykle trwają kilka godzin. Ale są też takie które trwają wiele dni. Istnieje bardzo dużo LARPów opartych na grach fabularnych, książkach, filmach, programach telewizyjnych i prawdziwych wydarzeniach historycznych. W LARPie masz szansę wcielić się w kogoś niezwykłego – elfa z Władcy Pierścieni albo pana Wołodyjowskiego z książek Sienkiewicza.

OKGL na „LARP-owanie” zaprasza w najbliższy poniedziałek. Zajęcie odbywać do piątku w godz. 10:00 do 14:00 w świetlicy w Osieku, ul Miedziana 69.

Zajęcia są tak rozplanowane, aby w każdy dzień dopisywać scenariusz do tworzonej historii, tworzyć kolejne kostiumy i rekwizyty, a w piątek nastąpi finał i podsumowanie zabawy oraz pracy dni poprzednich.

(OKGL, MG, źródło:www.polter.pl/larp)