Weekend atrakcji w Gminie Lubin

Na brak atrakcji – z całą pewnością – nie będą mogli narzekać w ten weekend mieszkańcy Gminy Lubin. Będzie w czym wybierać, bo impreza dosłownie goni imprezę. Będzie sportowo, ludowo i artystycznie.

plakat

Wójt Gminy Lubin serdecznie zaprasza na Mikołajkowy Turniej w ramach „Akademii Żaczek” dla dzieci 4-6 letnich, który odbędzie się 12 grudnia 2015r. na hali sportowej przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 17B od godziny 8:45 w Lubinie.

W programie m.in.: mecz Mikołaj kontra renifery, tor przeszkód – który Mikołaj jest najszybszy, slalom i strzał do bramki – bramkarzem będzie Mikołaj, rzut piłką tenisową do kosza i inne. Na koniec turnieju przewidziane są pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem oraz Quiz z nagrodami.

Transport we własnym zakresie. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia chętnych dzieci zbierają dyrektorzy szkół/przedszkola z terenu Gminy Lubin.

SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE REALIZACJĘ PROJEKTU PN. „AKADEMIA KOMPETENCJI SENIORA” ZADANIE PUBLICZNE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW OTRZYMANYCH Z GMINY LUBIN

ŚWIETLICA WIEJSKA W KRZECZYNIE MAŁYM 12.12.2015 r.

10:00 – 10:30 Rejestracja uczestników spotkania

10:30 – 10:45 Powitanie gości przez koordynatora

10:45 – 11:00 Zabranie głosu przez Wójta Gminy Lubin Pana Tadeusza Kielana

11:00-11:15 Prezentacja efektów realizacji projektu

11:15-11:30 Wręczenie dyplomów uczestnikom projektu przez Wójta Gminy Lubin Pana Tadeusza Kielana

11:30- 12:00 Przerwa kawowa

12:00- 12:55 Prezentacja e-kroniki

12:15- 12:55 Drzewko pomysłów- propozycje na przyszłe projekty

12:55- 13:00 Pożegnanie gości

PLAKATTURNIEJ SZACHOWY „Barbórka 2015″ o Puchar Prezesa Zarządu MCKK w Lubinie pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Lubin

2015.12.12

TERMIN I MIEJSCE ROZGRYWEK

Termin – 12 grudnia 2015 (sobota) o godz. 1000

Sala gry – ZS MCKK Lubin ul. Osiedlowa 7B, sala nr 15.

Zapisy:
– telefonicznie tel.: 76; 749 89 10
– mailowo zsz@mckk.com.pl w terminie do 11.12.2015 r.
– w dniu rozpoczęcia turnieju w godz. 9 00 do 10 00

SYSTEM ROZGRYWEK I TEMPO GRY

Turniej otwarty, rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

Tempo gry – 10 minut dla zawodnika.

Tradycje Bożonarodzeniowe 2015

tradycje-male12 zespołów z terenu Gminy Lubin zgłosiło się do Gminnego Konkursu Kulinarnego Tradycje Bożonarodzeniowe 2015. Przygotowane potrawy oceniane będą w trzech kategoriach: potrawa postna, danie na dzień świąteczny i deser bożonarodzeniowy. Oceniać je będzie profesjonale jury złożone z lubińskich restauratorów: Wiesława Lichotę i Karola Dobrowolskiego z Gospody Zamkowej oraz Bolesława Kurka z restauracji Rancho.

Zdobywca Grand Prix otrzyma nagrodę w wysokości 500 zł, nagrodzone zostaną także najsmaczniejsze potrawy w poszczególnych kategoriach.

Prezentowane będę także autorskie aranżacje świątecznych dekoracji, m.in. stołu wigilijnego.

Wieczór uświetnią występy zespołów ISKRA i ZACHĘTA. Zobaczymy także pierwszy występ dziecięcego zespołu tanecznego z GOK-u.
Gminny Konkurs Kulinarny odbędzie się w najbliższą sobotę 12 grudnia 2015 r. w Świetlicy Wiejskiej w Osieku. Początek imprezy o godz. 17.00. Zapraszają Wójt Tadeusz Kielan oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Galeria Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu

IMG_1234KGW „Iskierka” z Księginic na dolnośląskich prezentacjach Stołów Wigilijnych

Pierogi w przeróżnych odsłonach, postne gołąbki, pierniczki, ciasta, nalewki, konfitury, ale także wyjątkowej urody świąteczne dekoracje – to wszystko znajdzie się na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich „Iskierka” z Księginic podczas „Prezentacji „Tradycyjnych Stołów Wigilijnych – Dolny Śląsk 2015”. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 12 grudnia w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Potrwa od godz. 11.00 do 17.00.

We wrocławskich prezentacjach wezmą udział koła gospodyń wiejskich z całego Dolnego Śląska, ale każdy powiat może reprezentować tylko jedna ekipa. Wybór padł na niedawno oficjalnie zarejestrowane KGW „Iskierka” z Księginic.

– Postne gołąbki z kaszą jęczmienną i pieczarkami, tradycyjne z mięsem i ryżem, a także z ziemniakami. Pierogi ruskie, z serem żółtym, szpinakiem i ziemniakami, z kaszą jęczmienną, grzybami i kapustą, a także z buraczkami. Paszteciki, pigwa z imbirem i skórka z pomarańczy w słoiczkach, ale także ciasta i pierniczki – wylicza Anna Polańska, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Księginicach.

Nie zabraknie także strawy dla ducha, prezentowane będą przepiękne stroiki, choinki z jabłek i liści, jak również inne świąteczne dekoracje, wykonane własnoręcznie przez panie z księginickiej „Iskierki”.